Radzyń Podl.: 29-latek usłyszał zarzut zabójstwa

Data dodania: 02 sierpień 2012

Zarzut zabójstwa usłyszał wczoraj 29-letni mieszkaniec gm. Radzyń Podlaski. Mężczyzna po zakończonym festynie w miejscowości Biała uderzył w głowę belką 51-letniego mieszkańca tej samej gminy. W wyniku doznanych obrażeń ciała, następnego dnia mężczyzna zmarł. Dziś podejrzany 29-latek doprowadzony zostanie do sądu. Zabójstwo zagrożone jest karą dożywotniego pozbawienia wolności.

Do zdarzenia doszło w minioną niedzielę w miejscowości Biała. Około godziny 22.30, po zakończonym festynie młody mężczyzna zaatakował 51-letniego mieszkańca gm. Radzyń Podl, uderzając go w głowę drewnianą belką. Belkę wyrwał z przygotowanej na czas festynu zagrody dla koni. Pokrzywdzony mężczyzna doznał obrażeń ciała, w wyniku których następnego dnia zmarł.
Po kilku godzinach od zdarzenia kryminalni zatrzymali sprawcę zdarzenia, którym okazał się 29-letni mieszkaniec gm. Radzyń Podlaski. W chwili zatrzymania znajdował się jeszcze pod wpływem alkoholu. Badanie wykazało prawie 0,4 promila alkoholu w organizmie.

Wczoraj 29-latek został doprowadzony do Prokuratury, gdzie usłyszał zarzut zabójstwa. Dziś podejrzany 29-latek doprowadzony zostanie do sądu. Przestępstwo to zagrożone jest karą dożywotniego pozbawienia wolności.

B.S.

designed by know-line.pl