Radzyń Podl.: Dzień otwarty w radzyńskiej komendzie

Data dodania: 04 czerwiec 2012

Dzień otwarty z okazji Dnia Dziecka przygotowali policjanci z radzyńskiej komendy dla uczniów szkół podstawowych. Dzieci ze szkoły w Białce oraz Woli Osowińskiej mogły przyjrzeć się codziennej pracy policjantów. Funkcjonariusze odwiedzili również uczniów ze szkoły podstawowej w Polskowoli.

Podczas spotkania z uczniami w radzyńskiej komendzie, policjanci opowiadali o zagrożeniach, z jakimi młodzi ludzie mogą spotkać się na podwórku, podczas wykonywania prac polowych, czy na drodze. Mali goście zobaczyli wyposażenie dyżurki i pracę oficera dyżurnego, niebieski pokój, oraz cieszącą się największym zainteresowaniem strzelnicę. Podczas spotkania policjanci odpowiadali na wszystkie pytania nurtujące najmłodszych. Zwiedzanie komendy połączono również z rozmowami na temat bezpieczeństwa w związku ze zbliżającymi się wakacjami. Wizyta dzieciaków w miejscu pracy policjantów tak bardzo im się spodobała, że prawie wszyscy wyrazili chęć zostania w przyszłości funkcjonariuszem Policji.

Ale to nie koniec atrakcji. Radzyńscy funkcjonariusze wzięli udział w obchodach Dnia Dziecka na terenie Szkoły Podstawowej w Poskowoli. Tam oprócz pogadanki nt. bezpieczeństwa, uczestnicy w ramach akcji” Czy psy muszą gryźć” spotkali się z przewodnikiem psa służbowego oraz jego pupilem.
B.S.

designed by know-line.pl