Radzyń Podl.: Nieodpowiedzialna przejażdżka

Data dodania: 22 maj 2012

O tym jak niebezpieczna może być jazda rowerem niezgodnie z przepisami ruchu drogowego przekonali się wczoraj dwaj mieszkańcy Radzynia Podlaskiego w wieku 14 i 15 lat. Chłopcy postanowili odbyć "wspólną podróż" jednym rowerem, gdzie 15-latek siedział na kierownicy jednośladu. Na skrzyżowaniu ulic Kościuszki i Traugutta 14-latek prawdopodobnie nie udzielił pierwszeństwa przejazdu kierującej volkswagenem i doprowadził do zderzenia z pojazdem. Obydwaj chłopcy z obrażeniami ciała trafili do szpitala. Policja ustala szczegóły zdarzenia.

Do zdarzenia doszło wczoraj około godziny 16.00, na skrzyżowaniu ulic Kościuszki i Traugutta w Radzyniu Podlaskim. Policjanci, którzy przyjechali na miejsce zdarzenia wstępnie ustalili, że prawdopodobnie jadący rowerem 14-letni mieszkaniec miasta nie udzielił pierwszeństwa przejazdu kierującej samochodem osobowym marki VW Golf. W wyniku tego zdarzenia, chłopak uderzył w bok volkswagena kierowanego przez 43- letnią mieszkankę Radzynia. W chwili wypadku 14-latek przewoził swojego starszego o rok kolegę niezgodnie z przepisami ruchu drogowego – na kierownicy roweru. Policjanci ustalili również, że rower, którym "podróżowali" chłopcy nie posiadał sprawnego hamulca.
W wyniku zdarzenia obydwaj cykliści doznali obrażeń ciała i przewiezieni zostali do szpitala. Uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi, co potwierdziło badanie. Policja ustala szczegóły zdarzenia.

Apelujemy do wszystkich kierowców o bezpieczną i rozważną jazdę. Pamiętajmy, że rowerzystów podobnie jak motocyklistów nie chronią pasy bezpieczeństwa, poduszki powietrzne czy karoseria samochodowa. Ich bezpieczeństwo na drodze zależy w dużej mierze od ich rozsądku, rozwagi, wyobraźni oraz dostosowania techniki jazdy do prędkości i warunków panujących na drodze.

B.S.

designed by know-line.pl