Radzyń Podl.: Policjanci odzyskali skradzione drzewo

Data dodania: 28 październik 2011

Za wyrąb i kradzież drzewa z lasu odpowie 24-latek z gminy Kąkolewnica, który z cudzej działki wyciął 4 brzozy. Właściciele zauważyli kradzież następnego dnia i zgłosili ten fakt na Policję. Straty oszacowali na 200 złotych. Funkcjonariusze tego samego dnia ustalili złodzieja, który zdążył już porąbać drzewo. Mężczyźnie grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

Wczoraj dyżurny radzyńskiej komendy uzyskał informację, że z jednej z działek leśnych w miejscowości Olszewnica nieznany sprawca dokonał wyrębu i kradzieży drzewa. Zgłaszający oszacował straty na 200 złotych.

Na miejsce udali się funkcjonariusze radzyńskiej policji, którzy w trakcie prowadzonych czynności ustalili, że sprawcą przestępstwa może być 24-latek z gminy Kąkolewnica. Kiedy kryminalni dotarli na posesję mężczyzny, odnaleźli tam świeżo porąbane drzewo brzozowe. Sprawca przyznał się do wycięcia 4 sztuk drzewa z cudzej działki. Jak oznajmił, tego dnia zamierzał wrócić jeszcze po resztę pozostawionego w lesie drzewa, jednak przeszkodzili mu w tym stróże prawa.

Teraz 24-latek za swój czyn odpowie przed sądem. Mężczyźnie grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

designed by know-line.pl