Radzyń Podl: Wyłowiono zwłoki 25-latka.

Data dodania: 31 maj 2012

Wczoraj podczas akcji poszukiwawczej przy zbiorniku wodnym żwirowni w miejscowości Żelizna gm. Komarówka Podlaska wydobyto zwłoki 25-letniego mężczyzny. Ze wstępnych ustaleń wynika, że prawdopodobną przyczyną zgonu było utonięcie. Przy zbiorniku była informacja o zakazie kąpieli.

W poniedziałek po południu oficer dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Radzyniu Podlaskim otrzymał informację, że na terenie żwirowni w miejscowości Żelizna doszło do utonięcia. Na miejsce przyjechali policjanci jak też funkcjonariusze jednostki Państwowej Straży Pożarnej z Radzynia Podlaskiego i Lublina. Płetwonurek oraz strażacy przy pomocy sondy zaczęli przeszukiwać akwen żwirowni, niestety bezskutecznie.
Poszukiwania kontynuowane były następnego dnia, gdzie w godzinach popołudniowych funkcjonariusze PSP wyłowili zwłoki 25-letniego mężczyzny.
Policjanci ustalili, że mężczyzna przyjechał na teren żwirowni wraz z innymi osobami. W pewnym momencie mężczyźni postanowili popływać. 25- latek pozostał w wodzie kiedy jego koledzy wrócili już na brzeg, niestety już z niej nie wyszedł. Osoby, które z nim były, próbowały odnaleźć mężczyznę, jednak bezskutecznie. Radzyńscy policjanci ustalają okoliczności tej tragedii oraz przypominają: korzystajmy tylko ze strzeżonych kąpielisk. Nie należy wchodzić do wody po alkoholu czy skakać do niej przed zbadaniem dna. Bezpieczeństwo w głównej mierze zależy od nas samych.

B. S.

designed by know-line.pl