Radzyń Podl.: Zakończona III edycja kursu

Data dodania: 30 listopad 2011

Dobiegła końca III edycja kursu samoobrony Bezpieczna Kobieta. Uroczysta gala zakończenia odbyła się w budynku kina "Oranżeria. Wszystkich zebranych gości w imieniu organizatorów przywitał Prezes Radzyńskiej Akademii Taekwon-do Pan Janusz Wlizło.
Wzorem ubiegłego roku na terenie powiatu radzyńskiego odbyła się III edycja kursu samoobrony "Bezpieczna Kobieta". W bieżącym roku ukończyło go przeszło 80 pań w różnym wieku. Akcja zorganizowana była przez Komendę Powiatową Policji w Radzyniu Podlaskim, Radzyńską Akademię Taekwon-do oraz Radzyńskie Sportowe Centrum Taekwon-do. Do realizacji przedsięwzięcia organizatorzy zaprosili także Państwową Straż Pożarną oraz Prokuraturę Rejonową w Radzyniu Podlaskim.

Akcja odbyła się pod honorowym patronatem Starosty Radzyńskiego, Burmistrza Radzynia Podlaskiego i Wójta Gminy Radzyń Podlaski. Celem programu była wszechstronna edukacja kobiet w zakresie zapewnienia sobie bezpieczeństwa osobistego jak również zachowania w sytuacji nagłego zagrożenia. Zajęcia odbywały się w godzinach popołudniowych 2- 3 razy w tygodniu oraz w weekendy. Oprócz zajęć praktycznych z samoobrony, omawiane były wybrane zagadnienia z prawa karnego, psychologii, pierwszej pomocy przedmedycznej oraz prewencji kryminalnej. Niemal półtora miesięcznego poświęcenia ze strony kobiet jak też instruktorów zostało uwieńczone wręczeniem licznych upominków dla uczestniczek od sponsorów, którzy włączyli się w akcję i wielką galą w kinie Oranżeria.

I Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Radzyniu Podlaskim nadkom. Ireneusz Bogusz pogratulował paniom wytrwałości, podziękował instruktorom prowadzącym zajęcia zarówno praktyczne jak też teoretyczne, podziękował również wszystkim osobom i instytucjom, które w różny sposób wspomagały całe przedsięwzięcie. Wszyscy zaproszeni goście mogli obejrzeć występy najmłodszej grupy uczestników Radzyńskiego Sportowego Centrum Taekwon-do. Mamy nadzieję, że umiejętności zdobyte w czasie trwania kursu przyczynią się do wzmocnienia poczucia bezpieczeństwa pań, a zdobyte umiejętności obrony przed atakiem pozwolą na właściwą reakcję w sytuacji zagrożenia.
DŁ/AA

designed by know-line.pl