Radzyń Podlaski: Niebezpieczne wyprzedzanie przyczyną wypadku

Data dodania: 11 maj 2012

Policjanci ustalają okoliczności wypadku do którego doszło wczoraj w miejscowości Skoki. Według wstępnych ustaleń, kierujący samochodem osobowym marki Renault nie upewnił się, czy może bezpiecznie wyprzedzić jadącego przed nim VW-na i doprowadził do bocznego zderzenia z wyprzedzającym go samochodem osobowym marki Audi. W wyniku tego kierujący audi zjechał na pobocze, a następnie do przydrożnego rowu uderzając w drzewo.

Do zdarzenia doszło wczoraj rano. Jadący przez m. Skoki samochodem osobowym marki Renault 51 –latek rozpoczął wyprzedzanie jadącego przed nim samochodu osobowego marki VW. Ze wstępnych ustaleń wynika, że mężczyzna nie upewnił się, czy manewr ten może wykonać bezpiecznie. Nie sprawdził również, czy pas na który wjeżdża nie jest zajęty przez innego uczestnika ruchu. 51-latek wjechał na pas ruchu, zajmowany przez audi, które było już w trakcie wyprzedzania renault. W wyniku tego doprowadził do bocznego zderzenia z wyprzedzającym go samochodem. Po tym audi zjechało na pobocze, a następnie do przydrożnego rowu uderzając w drzewo.

50-letni kierowca samochodu osobowego marki Audi oraz 23-letnia pasażerka przewiezieni zostali do szpitala w Radzyniu Podlaskim. Kierujący pojazdami byli trzeźwi. Prowadzone w tej sprawie postępowanie pozwoli wyjaśnić dokładnie przebieg całego wypadku.

Apelujemy do kierowców o bezpieczną i rozważną jazdę. Zanim zdecydujemy się na wykonanie jakiegokolwiek manewru na drodze, upewnijmy się czy taki manewr możemy wykonać bezpiecznie.

B.S.

designed by know-line.pl