Radzyń Podlaski: Policjanci odzyskali samochód wraz z towarem o wartości ponad 100 tys. zł.

Data dodania: 24 kwiecień 2015

[b]Radzyńscy policjanci w bezpośrednim pościgu zatrzymali sprawcę kradzieży mercedesa sprintera. Samochód załadowany był środkami ochrony roślin. Łączna wartość pojazdu i ładunku oszacowana została na 110 tys. zł. 43 letni złodziej trafił do policyjnego aresztu, a pojazd do właściciela.[/b]

Dzisiaj w nocy dyżurny radzyńskiej Policji został powiadomiony przez mieszkańca gminy Kąkolewnica o kradzieży pojazdu. Według zgłaszającego z jego posesji skradziono samochód marki Mercedes Sprinter o wartości 60 000 złotych. Pojazd załadowany był środkami ochrony roślin o wartości około 50 000 złotych.

Komunikat o kradzieży przekazany został podległym patrolom. Na efekty pracy policjantów nie trzeba było długo czekać. Na trasie K-19 funkcjonariusze zauważyli skradziony pojazd i podejmując bezpośredni pościg zatrzymali 43 letniego mieszkańca gminy Chynów. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. Jak się okazało był on już wcześniej wielokrotnie notowany za kradzieże. Zgodnie z kodeksem karnym kradzież to przestępstwo, za które grozić może kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Sprawa ma charakter rozwojowy, policjanci sprawdzają, kto mógł pomagać 43 latkowi w kradzieży.

designed by know-line.pl