Radzyń Podlaski: Śmierć na polowaniu.

Data dodania: 20 sierpień 2012

Radzyńscy policjanci ustalają okoliczności śmiertelnego zdarzenia do którego doszło wczoraj wieczorem w pobliżu kompleksu leśnego w miejscowości Żelizna. Ze wstępnych okoliczności wynika, że podczas polowania 40 letni mężczyzna postrzelił z broni przebywającego z nim znajomego. W wyniku postrzału mężczyzna zmarł.

Do zdarzenia doszło wczoraj około godziny 21.00 w pobliżu kompleksu leśnego w miejscowości Żelizna. Funkcjonariusze będący na miejscu wstępnie ustalili, iż tego dnia z 40-letnim myśliwym skontaktował się jego znajomy. Mężczyzna kosząc łąkę w pobliżu wsi zauważył stado dzików i prosił aby myśliwy przyjechał na wskazane miejsce.
Z dotychczasowych ustaleń mundurowych wynika, że w trakcie trwającego polowania 40-latek pozostał na skraju lasu, natomiast 27-latek poszedł wypłoszyć zwierzynę. W pewnym momencie myśliwy oddał strzał w kierunku lasu. Niestety śmiertelnie postrzelił będącego z nim 27-latka, którego pomimo prowadzonej reanimacji nie udało się uratować.
40-latek został zatrzymany do wyjaśnienia. Prowadzone w tej sprawie postępowanie pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Radzyniu Podlaskim pozwoli wyjaśnić dokładnie przebieg całego zdarzenia.

B.S.

designed by know-line.pl