Razyń Podl: Odpowie nie tylko za wykroczenia drogowe.

Data dodania: 03 październik 2011

Radzyńscy policjanci zatrzymali wczoraj w miejscowości Białka 41-letniego kierowcę chryslera. Powodem zatrzymania były wykroczenia, które popełnił na drodze. M.in. wyprzedzał inne pojazdy na przejściu dla pieszych, w rejonie skrzyżowania i na podwójnej ciągłej. Kiedy usłyszał, że otrzyma za to 19 punktów karnych i mandat w wysokości 1000 zł postanowił wziąć sprawy w swoje ręce. Wręczył policjantom 300 złotych łapówki prosząc by potraktowali go ulgowo.

Wczoraj policjanci z radzyńskiej komendy pełnili służbę na drodze krajowej K- 19. W miejscowości Białka zatrzymali do kontroli drogowej samochód marki Chrysler. Podwodem zatrzymania było łamanie przepisów ruchu drogowego. Kierujący podczas jazdy m. in. wyprzedzał inne pojazdy na przejściu dla pieszych, w rejonie skrzyżowania i na podwójnej ciągłej.
Mundurowi chcieli ukarać 41-letniego kierowcę mandatem w wysokości 1000 zł oraz nałożyć 19 punktów karnych. Wówczas mężczyzna postanowił wziąć sprawy w swoje ręce, wręczył policjantom 300 złotych łapówki prosząc by potraktowali go ulgowo.

Policjanci zabezpieczyli banknoty i powiadomili oficera dyżurnego. Zatrzymany mężczyzna niezależnie od popełnionych wykroczeń, odpowie za wręczenie łapówki policjantom w związku z wykonywaniem przez nich czynności służbowych.

designed by know-line.pl