Rekordowy Mecz Słodkich Serc

Data dodania: 10 grudzień 2015

[b]Start Lublin pokonał 88:78 Legię Warszawę w Meczu Słodkich Serc, rozegranym w ramach akcji „Pomóż dzieciom przetrwać zimę”. Podczas spotkania udało się zebrać 278 kg słodyczy (w tym 700 czekolad), co jest nowym rekordem – to 38 kg więcej niż w ubiegłym roku.[/b]

Kibice, którzy stawili się w hali MOSiR im. Zdzisława Niedzieli przy Alejach Zygmuntowskich, jak zwykle nie zawiedli. Uśmiechy dzieci są najlepszą nagrodą za pomoc w tak szczytnym celu. Do akcji przyłączył się również nasz sponsor główny, firma deweloperska TBV, który wręczył 10 kg łakoci. Oprócz słodyczy, został rozdany także sprzęt sportowy – chociażby piłki Spaldinga powędrowały w stronę dzieci zasiadających na trybunach.

Samo spotkanie rozpoczęliśmy piątką: Nick Kellogg, Grzegorz Małecki, Rob Poole, Marcin Salamonik, Jarosław Trojan. Z wysokości ławki rezerwowych mecz oglądał Igor Chumakov, który dochodzi do siebie, po tym jak w Tarnobrzegu podkręcił staw skokowy. W warszawskim zespole w roli widza występował Cezary Trybański. Pierwszy Polak w NBA został jednak owacyjnie przywitany przez publiczność.

Mecz z Legią, pomimo osiągniętej przewagi w pierwszej kwarcie, był bardzo wyrównany do połowy czwartej odsłony. Warszawianie, chociaż w pewnym momencie przegrywali już 11 oczkami (22:11) zdołali odrobić straty i w drugiej części wyszli nawet na prowadzenie 5 punktami (44:39), a po 20 minutach było 46:43 dla pierwszoligowca.

Start wziął się do roboty w trzeciej ćwiartce, ale kontrolę nad spotkaniem przejął od stanu 61:64. Trzy serie (dwukrotnie 6-0 i 7-0 w końcówce meczu) przypięczętowały wygraną.

Najwięcej punktów dla czerwono-czarnych zdobył tym razem Jarosław Trojan (23).

designed by net-line.pl