Repertuar Teatru Muzycznego na wrzesień

Data dodania: 03 wrzesień 2015

[b]We wrześniu Teatr Muzyczny w Lublinie ma wspaniałe propozycje zarówno dla dzieci, jak i dorosłych.[/b]

#1C

[b]“Kopciuszek”[/b]

[b]Reżyseria i adaptacja:[/b] Jerzy Turowicz, [b]Kierownictwo muzyczne:[/b] Andrzej Knap, [b]Scenografia i kostiumy:[/b] Dariusz Manel, [b]Choreografia:[/b] Marcin Marzec, [b]Muzyka:[/b] Janusz Baca, [b]Przygotowanie wokalne:[/b] Agnieszka Tyrawska-Kopeć

Dawno, dawno temu dzieci słuchały bajek opowiadanych przez Babcie. Dziś, w epoce telewizji i Internetu, Babcie zastąpiły płyty z filmami i gry komputerowe. Nasza bajka pokazuje, że mimo coraz powszechniejszego dostępu do cudów techniki, babcina opowieść zawsze będzie dzieciom towarzyszyć. I opowiada nasza Babcia baśń o Kopciuszku… tę, którą wszyscy znamy. Jest w niej zła macocha, są złośliwe i egocentryczne siostry, ale jest też dobra i skromna dziewczynka, nazywana przez nie Kopciuszkiem. Jest też dobra wróżka, która pozwala Kopciuszkowi spełnić marzenie o balu. Wszystko jak w bajce ze starej książeczki. Ale czy na pewno wszystko? Otóż nie, kochane dzieci. Nasza Babcia musiała dostosować się do wymagań wnuków – używa komputera. Ale używa go mądrze i rozważnie ucząc nas, jak powinniśmy sami z niego korzystać. Towarzyszą jej w tym sympatyczne Wiruski komputerowe, które śpiewają dzieciom o tym co jest złe, a co dobre. Razem z Babcią przestrzegają przed niebezpieczeństwami czekającymi na młodych ludzi, którzy bez umiaru i kontroli korzystają z tego, co niesie współczesna technologia. Lecz jak to w bajkach bywa, wszystko dobrze się kończy i okazuje się, że bajki są ponadczasowe i można je połączyć z odrobiną nowoczesności.

[b]24 i 25 września godz. 11:00[/b]

Scena Lubelskiego Parku Naukowo Technologicznego, ul. Dobrzańskiego 3

[b]Bilety:[/b] 25-30 zł

#2C

[b]“Księżniczka Czardasza”[/b]

[b]Reżyseria:[/b] Artur Hoffman, [b]Kierownictwo muzyczne:[/b] Piotr Wujtewicz, Tomasz Chmiel, [b]Scenografia:[/b] Ireneusz Salwa, [b]Choreografia:[/b] Grzegorz Kawalec

Najlepsza i najpopularniejsza operetka Emmericha Kalmana i jedna z najczęściej wystawianych na światowych scenach muzycznych, w której przebój goni przebój, a barwne frazy muzyczne przeplatają się z dynamicznymi układami baletowymi. Któż nie zanuci pochodzących z niej przebojowych melodii.
W spektaklu udział bierze 100 wykonawców (soliści, chór, balet, orkiestra).

Książę Edwin von Lippert Weylersheim zaręcza się z gwiazdą variétés „Orpheum” Sylvą, chociaż ta planuje wyjazd na podbój Ameryki. Oczywiście rodzina nie godzi się na małżeństwo, tym bardziej, że Edwin jest zaręczony z kuzynką Stasi. Pojawiają się też birbanci Boni i Feri. Ten pierwszy pokazuje Sylvii zawiadomienie o oficjalnych zaręczynach Edwina z hrabianką Stasi. Gwiazda czuje się zawiedziona i oszukana. Boni pociesza ją, że takich Edwinów czekają tuziny, więc pora jechać po oklaski i po karierę. Przed tym jednak Sylva pojawia się incognito jako żona… Boniego na balu w pałacu księstwa Lippert Weylersheim w Wiedniu i zdobywa serca niedoszłych teściów… Wydarzenia zdają się przybierać sensacyjny obrót, a wszystko po to, aby w finale mogło zabrzmieć wspólne – Kochaj mnie!

[b]27 września godz. 17:00[/b]

Scena Lubelskiego Parku Naukowo Technologicznego, ul. Dobrzańskiego 3

[b]Bilety:[/b] 50-60 zł

www.teatrmuzyczny.eu

designed by net-line.pl