Rodzinne warsztaty "Kolory Kultury" – Weekend Filmowy

Data dodania: 22 maj 2012

WARSZTATY FILMOWE

26 – 27 maja (sobota/niedziela) 2012 godz. 11:00
Studio fotograficzne "WiP Studio" przy ul. Kiepury 5

Kolejne zajęcia w ramach drugiej edycji cyklu warsztatów dla dzieci i rodziców KOLORY KULTURY to blok zajęć wprowadzających w tajniki sztuki filmowej. Warsztaty filmowe są częścią naszego nowego bloku ZABAWA SZTUKĄ kierowanego do rodziców i dzieci od 6 do 12 lat. Cykl warsztatów, które mają na celu przybliżenie i poznanie warsztatu pracy twórców i artystów. Efektem wszystkich warsztatów będzie stworzenie e-booka, przeznaczonego dla najmłodszych odbiorców (0-6 lat) w formie filmu animowanego.
Warsztaty pozwolą uczestnikom zdobyć wiedzę na temat różnych dziedzin sztuki, nabyć nowe umiejętności i kompetencje, pobudzić wyobraźnię, jak również umożliwią rozwój umiejętności współpracy, kreacji i ekspresji. Zajęcia pozwolą dzieciom zaangażować się w proces tworzenia konkretnych elementów filmu. Pod okiem doświadczonej reżyserki filmu animowanego- Joanny Polak, metodą piksilacji dzieci zrealizują poszczególne sceny filmu rozpisane wg. scenariusza opracowanego na podstawie pomysłów zebranych w ramach kwietniowych warsztatów literackich.

Na warsztaty obowiązują zgłoszenia: zapisy@kolorykultury.pl
Dr Joanna Polak opiekun artystyczny projektu to absolwentka ASP w Poznaniu; specjalistka w zakresie realizacji obrazu filmowego, telewizyjnego i fotografii, laureatka wielu nagród w konkursach filmowych, uznana w Polsce i na świecie reżyserka filmu animowanego, asystentka w Zakładzie Sztuki Mediów Cyfrowych w ISP WA UMCS w Lublinie

KOLORY KUTURY //“Filmowa Kolekcja Bajek”
26 maja (sobota) 2012 godz. 12:00
Warsztaty Kultury ul. Popiełuszki 5

(Wstęp wolny, wiek b.o )

Stowarzyszenie Gruap Projekt zaprasza na pokaz „Filmowej Kolekcji Bajek”. To niezwykłe dwuczęściowe wydawnictwo ( „Opowieści Pogranicza” 2010 i „Pieśni Pogranicza”2011) zrealizowane przez Fundacje Pogranicze z Sejn. Łącznie zaprezentujemy 16 kilkuminutowych filmików, które pokażemy w dwóch odsłonach. Zapraszamy wszystkich miłośników animacji małych i dużych!

FILMOWA KOLEKCJA BAJEK
Kolekcja powstaje w oparciu o nowoczesny warsztat multimedialny i ma na celu spotkanie w pracy twórczej dzieci i młodzieży z różnych środowisk narodowościowych, kulturowych i religijnych. Ich wspólna praca nad historią regionu zakończyła się zebraniem legend, bajek i opowieści związanych z ich miejscem zamieszkania w cykl-kolekcję pt: „Opowieści pogranicza” (2010). Kolekcja ta została stworzona w formie filmów animowanych, zrealizowanych metodą poklatkową. W rożnych technikach zrealizowane zostało osiem filmów opowiadających legendy i opowieści z regionu Sejneńszczyzny.

„Pieśni pogranicza” (2011) to kontynuacja pracy związanej z ocalaniem lokalnej historii tym razem wywiedzionej z pieśni. To próba zilustrowania opowieści zawartych w pieśniach. Czasem to są ilustracje do filmów, czasem impresje filmowe. Twórcami kolekcji są dzieci i młodzi ludzie związani z Sejneńszczyzną (dzieci przedszkolne, ze szkół podstawowych oraz młodzież gimnazjalna i ze szkół licealnych).
Bajki powstawały pod opieką wielu wybitnych artystów m.in: prof. Andrzeja Strumiłły, Leona Tarasewicza, Wiesława Szumińskiego,. Warsztaty filmowe prowadziły Liza Skworcowa z Moskwy i Joanna Polak ( specjalistki od animacji o międzynarodowej renomie).

designed by know-line.pl