Rowerowy Lublin

Data dodania: 22 marzec 2011

„Rowerowe Topienie Marzanny – Oficjalne rozpoczęcie sezonu rowerowego 2011”

Data: 27.03.2011 r. (niedziela)
Godzina: 10.30
Miejsce: Ścieżka rowerowa przy Lubelskim Klubie Jeździeckim, Lublin
Organizator: Stowarzyszenie „Rowerowy Lublin”

Rowerzyści rozpoczną sezon topieniem marzanny.
Mamy już wiosnę. Jej pierwsze dni to czas, kiedy wszyscy wybudzamy się z zimowego letargu i mamy większą ochotę na aktywność fizyczną na świeżym powietrzu. Zachęca do tego słoneczna aura i pnący się w górę słupek rtęci na zaokiennym termometrze. Jedną z form aktywności uprawianej przez wielu z nas od wiosny do jesieni jest jazda na rowerze. Skoro więc za oknem świeci słońce, warto już odkurzyć rowery i wybrać się na pierwszą w sezonie weekendową przejażdżkę. Warto szczególnie dlatego, że już w najbliższą niedzielę, 27 marca 2011 roku, nadarza się okazja do wzięcia udziału w pierwszej w tym sezonie imprezie rowerowej.

Rowerzyści z „Rowerowego Lublina” organizują oficjalne rozpoczęcie sezonu rowerowego, połączone z topieniem marzanny. W niedzielę, o godzinie 10.30, zapraszają wszystkich miłośników dwóch kółek do spotkania na ścieżce rowerowej nad Bystrzycą, przy wjeździe do Lubelskiego Klubu Jeździeckiego. Stamtąd, około godziny 10.45, rowerzyści wyruszą ścieżką w stronę Zalewu Zemborzyckiego. O godzinie 11.00, przy popularnej „tamie” na Zalewie, odbędzie się oficjalne „Rowerowe Topienie Marzanny”, poprzedzone konkursem na najciekawszą kukłę obrazującą odchodzącą zimę. Organizatorzy zabawy zachęcają wszystkich rowerzystów do przygotowania własnych Marzann, które będą mogły wziąć udział w konkursie. Zwycięzca konkursu otrzyma nagrodę – niespodziankę. Przedstawiciele „Rowerowego Lublina” zdradzają, że trud przygotowania Marzanny opłaci się, bowiem przygotowane dla wygranych upominki, choć drobne, z pewnością przydadzą się na rowerze. Przy budowaniu własnej kukły należy jednak upewnić się, że będzie ona nie tylko interesująca, ale również ekologiczna. Marzanna nie może być zrobiona z materiałów, które nie rozłożą się lub zanieczyszczą środowisko naturalne.

Po oficjalnej – konkursowej – części i po tradycyjnym, ostatecznym pożegnaniu zimy poprzez utopienie Marzann, „Rowerowy Lublin” zaprasza wszystkich chętnych na rekreacyjną wycieczkę rowerową otwierającą sezon rowerowy 2011. Trasa przejażdżki nie będzie długa ani trudna, tak aby mogli ją przejechać wszyscy zainteresowani.

Organizatorzy liczą przede wszystkim na udział w imprezie młodzieży oraz tych osób, które jeszcze nie znają lubelskiego stowarzyszenia, a chciałyby w rozpoczynającym się właśnie sezonie poznać nowe trasy, rowerzystów, czy przekonać się o swoich możliwościach w rowerowej rekreacji. W czasie imprezy będzie bowiem można spotkać doświadczonych rowerzystów, poznać ciekawe osoby z „branży” i uzyskać informacje o oficjalnym kalendarzu imprez „Rowerowego Lublina” w rozpoczynającym się sezonie.
Więcej informacji o „Rowerowym Topieniu Marzanny” można znaleźć na stronie Stowarzyszenia, pod adresem www.RowerowyLublin.org oraz na prowadzonym przez „Rowerowy Lublin” forum (http://forum.rowerowylublin.org).

Przypominamy zatem: niedziela, 27 marca, godzina 10.30, przy wjeździe do Lubelskiego Klubu Jeździeckiego na ścieżce rowerowej (okolice ul. Nadbystrzyckiej) lub godzina 11.00, przy „tamie” na Zalewie Zemborzyckim.

designed by know-line.pl