Rozmowy o nowym stadionie

Data dodania: 30 listopad 2022
Rozmowy o nowym stadionie

W czwartek (1 grudnia) rozpoczynają się konsultacje społeczne koncepcji nowego wielofunkcyjnego obiektu sportowo-rekreacyjnego z funkcją stadionu żużlowego. Rozpocznie je otwarte spotkanie z mieszkańcami w Ratuszu (pl. Łokietka, sala nr 2) o godz. 17.00. Można będzie ocenić planowane zagospodarowanie terenów zielonych oraz zaproponowane przez projektantów rozwiązania architektoniczne.

 

W najbliższy czwartek ruszają konsultacje społeczne nowego obiektu sportowo-rekreacyjnego. Zapraszam do zapoznania się z koncepcją i wyrażenia opinii na jej temat. Podczas otwartego spotkania z projektantami będzie można zapoznać się zakresem planowanej inwestycji i zgłosić opinie dotyczące zagospodarowania terenów zielonych, a także planowanych obiektów kubaturowych, ich lokalizacji, funkcji oraz infrastruktury towarzyszącej. Chcielibyśmy, aby nowa hala była w przyszłości całoroczną areną dla zawodów sportowych nie tylko w żużlu, ale i w innych dyscyplinach. Budowa obiektu o wielu funkcjach umożliwi także organizację koncertów, wydarzeń kulturalnych, pokazów i festiwali – mówi Krzysztof Żuk, Prezydent Miasta Lublin.


Otwarte protokołowane spotkanie konsultacyjne
odbędzie się przy udziale przedstawicieli pracowni architektonicznej, odpowiadającej za proponowane rozwiązania projektowe. Spotkanie zaplanowano 1 grudnia (czwartek) o godzinie 17.00 w budynku Ratusza przy placu Łokietka 1 (w sali nr 2). Mieszkańcy będą mogli zapoznać się zakresem planowanej inwestycji i zgłosić opinie na temat terenów rekreacyjnych i nadrzecznych, a także koncepcji w pełni zadaszonego wielofunkcyjnego obiektu sportowo-rekreacyjnego z funkcją stadionu żużlowego oraz infrastruktury towarzyszącej.

 

Opinie składać można pisemnie pocztą tradycyjną na adres Wydziału Inwestycji i Remontów Urzędu Miasta Lublin, ul. Podwale 3, e-mailem na adres: konsultacje@lublin.eu oraz ustnie do protokołu podczas spotkania otwartego. Termin ich nadsyłania upływa 15 grudnia. Opinie, które wpłyną w trakcie konsultacji społecznych, przekazane będą projektantom, którzy sprawdzą możliwość ich uwzględnienia na dalszym etapie prac.

 

Nowy stadion zaplanowano jako wielofunkcyjny, by zapewnił całoroczny dostęp do wysokiej jakości oferty sportowej, kulturalnej i rekreacyjnej. Będzie miejscem organizacji imprez motosportu takich jak: żużel, supercross, karting, drifting, freestyle MotoCross, czy mini żużel. Zgodnie z wytycznymi przekazanymi projektantom, nowa hala ma spełnić wymogi krajowych i międzynarodowych federacji m.in. żużla, lekkoatletyki i gier zespołowych, w tym piłki ręcznej, siatkówki czy koszykówki. Umożliwi to Miastu rozgrywanie zimą halowych mistrzostw tych dyscyplin sportowych. Dodatkowo, obiekt posłuży do organizacji koncertów, targów, pokazów, czy zawodów hippicznych.

Link do ogłoszenia o konsultacjach dostępny jest w BIP.

Obiekt wielofunkcyjny i dolina Bystrzycy_prezentacja

designed by know-line.pl