Ruchome Obrazki

Data dodania: 04 październik 2012

Projekt jest inicjatywą samodzielną, w całości realizowany jest ze środków własnych i dzięki pomocy przyjaciół, znajomych i ludzi dobrego serca! To program edukacji kulturalnej – multimedialnej, filmowej, opracowany z myślą o dzieciach, młodzieży, a także dorosłych. Celem projektu jest popularyzacja animacji polskiej poprzez projekcje, wystawę, spotkania, warsztaty oraz przez stworzenie literatury specjalistycznej dla dzieci tak, by łatwo można było z teorii przejść do praktyki. 08.10, g.20:00 – 30.11.2012

Działania:

– Wystawa (65 lat Polskiej Animacji. Prezentuje techniki animacji, krótką historię polskiego filmu animowanego, sylwetki mistrzów, filmy krótkometrażowe, pełnometrażowe, seriale, a także dorobek poszczególnych studiów filmowych oraz festiwale, na których można obejrzeć filmy animowane dla dzieci. Dzięki foto kodom można zobaczyć fragmenty animacji. Wystawa użyczona dzięki uprzejmości PISF. (08.10-05.11, Deptak)

– Projekcje filmów animowanych (w dzielnicach Lublina, w podwórkach i na ścianach budynków zrealizujemy projekcje animacji i teledysków – rodzaj performance filmowego). Będzie można zobaczyć animacje Tomasza Bagińskiego i Platige Image, Moniki Kuczynieckiej, Darii Kopiec, Łukasza Górasa, Joanny Polak, Anny Chabors!!!

HARMONOGRAM:

15.10 – Dom Kultury Skarpa – projekcje na budynku
19.10 – Stare Miasto – projekcje ruchome
15.11 – Dzielnicowy Dom Kultury Węglin – projekcje na budynku

– Zajęcia i warsztaty w szkołach dla dzieci przekazujące wiedzę o sztuce animacji, polskich animatorach i studiach animacji.

– Beetle Book – stworzenie książeczki o przygodach Żuczka Władka, który pomoże dzieciom odkryć tajemnice filmu animowanego. Imię Żuczka nie jest przypadkowe, gdyż pierwszy animator filmowy to Władysław Starewicz, który jak głosi historia, aby poruszyć obraz wetknął kilka drucików w martwe żuczki. W 2012 roku minie 130 rocznica jego urodzin i setna rocznica premiery pierwszej animacji – Piękna Lukanida. W tle przygód Żuczka Władka będzie Lublin. Postaci będą mówić słowami polskich animatorów. Książka będzie podstawą do prowadzenia zajęć edukacyjno-filmowych zarówno przez specjalistów z tej dziedziny, jak i nauczycieli. Książeczka zostanie udostępniona w przestrzeni internetu.

designed by know-line.pl