Ruszają Lubelskie Dni Promujące Zdrowie

Data dodania: 03 czerwiec 2024
Ruszają Lubelskie Dni Promujące Zdrowie

Miasto zaprasza mieszkanki i mieszkańców Lublina do udziału w Lubelskich Dniach Promujących Zdrowie. Jak co roku, podczas wydarzenia będzie można skorzystać z szerokiej oferty badań oraz konsultacji specjalistycznych przygotowanej przez podmioty medyczne działające na terenie naszego miasta. Tegoroczna edycja akcji odbędzie się w dniach 7-14 czerwca.

Poprzez tego typu akcje zdrowotne chcemy zachęcać mieszkanki i mieszkańców Lublina do dbania o swoje zdrowie. Oferta tegorocznej edycji wydarzenia jest szczególnie bogata w różnorodne bezpłatne konsultacje medyczne oraz spotkania poświęcone ciekawym zagadnieniom zdrowotnym. Na uwagę zasługują między innymi prelekcje specjalistów pracujących w Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym nr 1, poruszające tematykę zdrowia kobiet czy profilaktyki w okulistyce seniorek i seniorów. Zaplanowane są również spotkania z psychologami, psychoterapeutami i psychiatrami. Ponadto wiele z przygotowanych w tym roku spotkań jest zorganizowanych z myślą o młodzieży szkolnej. Zależy nam, by działania realizowane w ramach Lubelskich Dni Promujących Zdrowie zwiększyły świadomość o potrzebie profilaktyki wśród wszystkich mieszkanek i mieszkańców Lublina, niezależnie od wieku – mówi Anna Augustyniak, Zastępca Prezydenta Miasta Lublin ds. Społecznych.

Lubelskie Dni Promujące Zdrowie zainauguruje Rodzinny Festyn Zdrowotny z licznymi atrakcjami dla dzieci i dorosłych, który odbędzie się w piątek (7 czerwca), o godz. 14.00 na Placu im. Lecha Kaczyńskiego. Podczas wydarzenia przewidziano wiele atrakcji, m.in. występy artystyczne, liczne konkursy dla dzieci i dorosłych o tematyce zdrowotnej, a także gry i zabawy z nagrodami. W trakcie Festynu będzie można także skorzystać z bezpłatnych konsultacji i porad specjalistów oraz wykonać badania profilaktyczne, m.in. pomiar ciśnienia tętniczego czy poziomu cukru we krwi. Ponadto na stoisku Lubelskiego Oddziału NFZ zainteresowane osoby uzyskają kartę EKUZ oraz założą Internetowe Konto Pacjenta.

Lubelskie Dni Promujące Zdrowie odbędą się od 7 do 14 czerwca. Podczas akcji mieszkanki i mieszkańcy Lublina mogą wziąć udział w spotkaniach poświęconych tematyce zdrowotnej, w tym objawom i leczeniu najczęstszych chorób oraz ich profilaktyce, a także skorzystać z bezpłatnych badań i konsultacji medycznych przygotowanych przez partnerów akcji. W przypadku niektórych wydarzeń obowiązuje rejestracja telefoniczna. Szczegółowe informacje o dostępnych badaniach profilaktycznych, poradach, konsultacjach i wykładach znajdują się w załączonym pliku oraz na stronie lublin.eu w zakładce Mieszkańcy/Zdrowie.

Informator – Lubelskie Dni Promujące Zdrowie 2024

designed by know-line.pl