Ryki: Nietrzeźwi zmieniali się za kierownicą

Data dodania: 14 lipiec 2015

[b]Mając w organizmie ponad 2 promile alkoholu kierowali na zmianę tym samym samochodem. Kierowcami na podwójnym gazie okazali się 25-letni mieszkaniec woj. kujawsko-pomorskiego oraz 34-latek z Dęblina. Odpowiedzą za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości.[/b]

Do zdarzenia doszło dzisiejszej nocy. Oficer dyżurny dęblińskiego komisariatu otrzymał informację o samochodzie osobowym poruszającym się po ulicach Dęblina. Pojazdem tym miał kierować nietrzeźwy mężczyzna, który na jednej ze stacji paliw miał przesiąść się za kierownicą ze swoim pasażerem. Na wskazane miejsce natychmiast skierowano policjantów. Już po kilku minutach namierzyli osobowego renaulta. Osoby postronne blokowały wyjazd oraz nie pozwalały oddalić się dwóm znajdującym się wewnątrz mężczyznom, którzy byli nietrzeźwi. Każdy z nich w organizmie miał ponad 2 promile alkoholu. Kierowcami na podwójnym gazie okazali się, 25-letni mieszkaniec woj. kujawsko-pomorskiego oraz 34-latek z Dęblina. Sprawcy trafili na komisariat.

Po wytrzeźwieniu 25-latek oraz jego 34-letni kompan odpowiedzą za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości. Zgodnie z obowiązującymi przepisami za to przestępstwo grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności i utrata uprawnień do kierowania nawet na 10 lat.

JW

designed by know-line.pl