Ryki: Oszukany w sieci

Data dodania: 20 maj 2015

[b]Internet służy nie tylko do uzyskiwania informacji, ale coraz częściej wykorzystujemy jego możliwości do robienia zakupów, nawet tych wirtualnych. Policjanci z Ryk wyjaśniają okoliczności oszustwa, którego ofiara padł mieszkaniec powiatu. Mężczyzna stracił w sieci blisko 1 tys. złotych. Policjanci apelują o ostrożność.[/b]

Internet służy nie tylko do uzyskiwania informacji, ale coraz częściej wykorzystujemy jego możliwości do robienia zakupów oraz gier. Dzięki sklepom, aukcjom i portalom internetowym można zamówić dowolny produkt z dostawą do domu. Popularność aukcji internetowych powoduje niestety wzrost zainteresowania tą formą handlu przestępców. Ryccy policjanci przestrzegają przed oszustami grasującymi w sieci oraz apelują o ostrożność i rozwagę.

Mieszkaniec powiatu ryckiego powiadomił policjantów o tym, że padł ofiarą oszustów. Mężczyzna zainteresował się portalem, na którym gracze rywalizują ze sobą on line. Podczas jednej z gier, uzyskał wirtualny gadżet o wartości blisko 1 tys. złotych, który następnie odsprzedał innemu graczowi. Pieniędzy lub zwrotu gadżetu jednak nie otrzymał. O zdarzeniu oszukany mężczyzna powiadomił Policję.

Oszustwo to przestępstwo, za które zgodnie z kodeksem karnym grozić może kara do 8 lat pozbawienia wolności.

Decydując się na zakupy poprzez sieć internetową na portalach aukcyjnych czy w sklepach internetowych, pamiętajmy o zachowaniu ostrożności. Gromadźmy całą korespondencję ze sprzedającym lub kupującym, w przypadku oszustwa będzie ona bezcennym dowodem kontaktów. Zachowanie zasad ostrożności pozwala na bezpieczne zakupy w sieci. Jeśli jednak mimo tego padniemy ofiarą internetowego naciągacza i nie dostaniemy zapłaty lub towaru za który zapłaciliśmy, natychmiast zgłośmy to na Policję.

J.W.

designed by know-line.pl