Ryki: Policja poszukuje fałszywego urzędnika

Data dodania: 02 sierpień 2012

Policja apeluje o ostrożność przy wpuszczaniu do domów osób obcych. Jakie może przynieść to skutki, przekonało się starsze małżeństwo z powiatu ryckiego, które padło ofiarą fałszywego urzędnika. Łupem oszusta padło 6 tys. złotych.

Wczoraj w Dęblinie mężczyzna podając się za pracownika Urzędu Miasta wszedł do mieszkania 79-letniego mężczyzny oraz jego 78-letniej żony. Poinformował, że zgodnie z wytycznymi Unii Europejskiej sprawdza czy osoby starsze posiadają pieniądze na pogrzeb. Małżeństwo oświadczyło, że posiada oszczędności pokazując pieniądze w kwocie 6000 złotych, które starsza kobieta położyła na stole obok „ urzędnika”. Ten poprosił jeszcze o podpisanie druku poświadczającego jego wizytę. Gdy gospodarze wyszli na chwilę z pokoju, mężczyzna zabrał pieniądze i wyszedł z mieszkania.

Policjanci po raz kolejny apelują o rozsądek w kontaktach z nieznajomymi! Oszuści na swoje ofiary najczęściej wybierają osoby starsze i samotnie zamieszkujące. Bazują na ich naiwności i dobrym sercu. Aby nie stać się ofiarą tego typu przestępstwa pamiętajmy o zasadzie ograniczonego zaufania względem obcych. Apelujemy również do wszystkich, którzy mieszkają w sąsiedztwie starszych ludzi, bądź mają takie osoby w rodzinie! Uprzedźmy je o sposobach, jakimi posługują się oszuści chcący wyłudzić jak największą ilość pieniędzy.
J.W.

designed by know-line.pl