Ryki: Uważajmy na oszustów

Data dodania: 06 październik 2011

Policjanci z Ryk poszukują mężczyzny, który wczoraj oszukał 63-letnią mieszkankę powiatu ryckiego. Podając się za pracownika firmy ubezpieczeniowej, obiecał kobiecie wypłatę z ubezpieczenia 27 tys. zł. w związku ze śmiercią jej męża. Przekonał ją, że musi mu przekazać 500 zł. aby przyśpieszyć wypłatę całej kwoty. Kobieta wręczyła oszustowi pieniądze, podpisała jakieś dokumenty a ten oddalił się w nieznanym kierunku.

Wczoraj po południu do 63-letniej mieszkanki pow. ryckiego przyszedł młody mężczyzna. Podając się z pracownika firmy ubezpieczeniowej oświadczył, że w związku ze śmiercią męża ma dla niej do wypłaty 27 tys. zł. Jednak aby przyspieszyć wypłatę kobieta musi mu teraz wpłacić 500zł, a w dniu wypłaty ubezpieczenia jeszcze 1200zł. Pokrzywdzona wyraziła zgodę i po podpisaniu podłożonych przez niego dokumentów wręczyła pieniądze po czym oszust wyszedł z posesji i jasnym samochodem osobowym odjechał w nieznanym kierunku.

Tego samego dnia, prawdopodobnie ten sam mężczyzna próbował oszukać inna mieszkankę powiatu. Tym razem podając się za pracownika urzędu skarbowego obiecywał zwrot nadpłaconego podatku. Na szczęście kobieta nie dała się nabrać , nie kontynuowała rozmowy i odmówiła podpisywania jakichkolwiek dokumentów.

Policjanci poszukują oszusta. Z relacji osób, które zgłosiły o oszuście wynikało, że jest to męzczyzna w wieku około 40 lat, krępej budowy ciała, wzrostu 170 – 175 cm, ma krótkie jasne włosy, twarz okrągłą. W dniu zdarzenia był ubrany w jasne spodnie, jasnoniebieską koszulę oraz jasna kurtkę.

Po raz kolejny apelujemy do wszystkich o rozwagę i rozsądek w kontaktach z nieznajomymi. Oszuści stosują różne metody, aby wyłudzić od nas pieniądze. Nie obdarzajmy nieznajomych nadmiernym zaufaniem. Strzeżmy się również osób oferujących wyjątkowe okazje. Zanim zdecydujemy się na skorzystanie z tzw. „życiowej okazji” i przekażemy pieniądze, upewnijmy się czy nie padniemy ofiarą oszustów.

designed by know-line.pl