Ryki: Włamali się do kiosku, chwilę później wpadli w ręce policjantów

Data dodania: 02 czerwiec 2015

[b]Policjanci z dęblińskiego komisariatu zatrzymali 20-latka oraz jego 16-letniego towarzysza, którzy włamali się do kiosku. Sprawcy ukradli papierosy oraz artykuły przemysłowe. Wartość strat pokrzywdzony oszacował na kwotę 10 tys. złotych. Za kradzież z włamaniem zgodnie z kodeksem karnym grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.[/b]

Do zdarzenia doszło wczoraj w nocy na terenie Dęblina. Nieznany wtedy sprawca wybił szybę wystawową w kiosku. Z wnętrza ukradł wyroby tytoniowe oraz artykuły przemysłowe o wartości 10 tys. złotych. Sprawców spłoszył alarm. Powiadomieni policjanci z dęblińskiego komisariatu pojechali na miejsce. Kilka ulic dalej zatrzymali młodego mężczyznę, który mógł mieć związek z tym zdarzeniem. Był nietrzeźwy. Miał blisko promil alkoholu w organizmie.

Policjanci ustali, że zatrzymany 20-latek z Dęblina nie jest jedynym sprawcą włamania. Tym drugim okazał się 16- latek, także z Dęblina. On również szybko trafił w ręce mundurowych. Obydwaj przyznali się do winy. Funkcjonariusze odzyskali skradziony towar, który wrócił do właściciela.

Mężczyźni za swoje postępowanie odpowiedzą przed sądem, młodszy z nich przed Sądem Rodzinnym i Nieletnich. Za kradzież z włamaniem grozi do 10 lat pozbawienia wolności.

J.W.

designed by net-line.pl