Ryki: Wypadek szybowca

Data dodania: 11 lipiec 2011

Policjanci wyjaśniają okoliczności wczorajszego wypadku lotniczego w Dęblinie. 19-latek pilotujący szybowiec stracił nad nim kontrolę i uderzył w ziemię. Mężczyzna został przetransportowany śmigłowcem do szpitala. Czynności w tej sprawie prowadzi również Komisja Badań Wypadków Lotniczych.

Do zdarzenia doszło wczoraj około godz. 16.40 w Dęblinie. Policjanci zostali wezwani do zdarzenia lotniczego. Na miejscu funkcjonariusze wstępnie ustalili, że do wypadku doszło podczas szkolenia pilotów szybowców z Aeroklubu "Orląt". Szybowiec typu BOCIAN pilotowany przez 19-letniego mieszkańca powiatu radomskiego, najprawdopodobniej po wypięciu liny od samolotu holującego, będąc około 110 metrów nad ziemią, wpadł korkociąg i w konsekwencji uderzył w ziemię. Pilot z ciężkimi obrażeniami ciała został przetransportowany śmigłowcem do szpitala w Lublinie.

Policjanci pod nadzorem prokuratora ustalają przyczyny wypadku. Odrębne czynności w tej sprawie wykonywane są także przez Komisję Badań Wypadków Lotniczych.
K.S./A.A.

designed by know-line.pl