Ryki: Zaproponował policjantom butelkę ukraińskiej wódki.

Data dodania: 30 wrzesień 2011

Wczoraj policjanci ryckiej drogówki zatrzymali kierującego autobusem Scania, który w zamian za odstąpienie od czynności służbowych zaproponował mundurowym butelkę ukraińskiej wódki. Wykroczenie drogowe zarejestrowała kamera wideo-rejestratora. 43-latek z Ciechanowa trafił do policyjnego aresztu. Grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności.

Wczoraj funkcjonariusze ryckiej drogówki nieoznakowanym radiowozem wyposażonym w wideo-rejestrator patrolowali drogę K-17. Około godziny 17 w miejscowości Sierskowola kamera radiowozu zarejestrowała wykroczenie kierowcy autobusu m-ki Skania polegające na nieprawidłowym wyprzedzaniu. Kierujący autokarem, 49-letni mieszkaniec Ciechanowa został zatrzymany do kontroli drogowej.

W obliczu takiego dowodu jak nagranie video nie kwestionował popełnionego wykroczenia, ale spróbował "sprawę załatwić inaczej". W zamian za odstąpienie od ukarania mandatem i punktami zaproponował mundurowym "butelkę ukraińskiej wódki". Mężczyzna został zatrzymany w policyjnym areszcie do dyspozycji prokuratora. Grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności.

Policjanci przypominają.

Zarówno wręczanie, jak i sama obietnica wręczenia korzyści majątkowej funkcjonariuszowi publicznemu w celu skłonienia go do naruszenia przepisów prawa to przestępstwo zagrożone karą do 10 lat pozbawienia wolności.

designed by net-line.pl