Ryki: Zatrzymani na gorącym uczynku włamania.

Data dodania: 25 lipiec 2013

Policjanci z Dęblina zatrzymali na gorącym uczynku 4 sprawców kradzieży z włamaniem. Trzech 19-latków wspólnie z 15-latkiem zostali zatrzymani zaraz po tym, jak zaczęli wynosić z terenu PKP narzędzia oraz kolejowe elementy metalowe. Skradzione mienie odzyskano i zwrócono właścicielowi. Sprawcy trafili do policyjnego aresztu.

Do zdarzenia doszło wczoraj wieczorem w Dęblinie. Patrolujący rejon ulicy Lipowej policjanci usłyszeli stukanie w okolicy kontenera narzędziowego. Gdy podjechali bliżej zauważyli kilku mężczyzn wynoszących z kontenera metalowe przedmioty. Policjanci natychmiast ruszyli w ich kierunku i zatrzymali 4 osoby. Okazali sie nimi młodzi mieszkańcy Dęblina, trzech 19-latków oraz nieletni w wieku 15 lat.Sprawcy trafili do policyjnego aresztu.
Jak się okazało, uszkodzili oni drzwi wejściowe do kontenera narzędziowego należącego do PKP. Wewnątrz znajdowały sie narzędzia do wykonywania prac na torowiskach oraz kolejowe elementy metolowe. Skradzione przedmioty chcieli sprzedać na złom.
Za przestępstwo kradzieży z włamaniem kodeks karny przewiduje karę pozbawienia wolności do lat 10. Pełnoletni sprawcy usłyszą zarzuty. Natomiast nieletnim zajmie się Sąd Rodzinny i Nieletnich.

designed by net-line.pl