Sadzonki za oponki: sobota 21 maja, godz. 9

Data dodania: 20 maj 2011

W najbliższą sobotę 21 maja o godz. 9 rozpocznie się kolejna edycja akcji "Sadzonki za oponki". W wyznaczonych miejscach mieszkańcy będą mogli wymienić zużyte ogumienie na rośliny. Ilość talonów tej edycji jest ograniczona do 1000 sztuk.

Akcja z roku na rok cieszy się coraz większym zainteresowaniem mieszkańców miasta. Podczas ubiegłorocznej zbiórki zebrano niemal 3000 ton opon, o 1000 ton więcej niż dwa lata temu.

Tegoroczna edycja akcji „Sadzonki za oponki” odbędzie się w sobotę 21 maja w godzinach 9 – 14 w wyznaczonych miejscach na parkingach lubelskich marketów:

•Real, ul. Chodźki 14
•Makro, ul. Chemiczna 5
•E.Leclerc, ul. Zana 19
•E.Leclerc, ul. Turystyczna 1
•Tesco, ul. Orkana 4

Za dostarczenie 4 opon można będzie otrzymać talon upoważniający do odbioru materiału roślinnego o wartości 8 zł, do zrealizowania w sklepie Zielona Wyspa przy ul. Lazurowej 3 w Lublinie, w terminie do 15 czerwca. (uwaga: jedna osoba może otrzymać nie więcej niż jeden talon).

Opony sprzętu ciężkiego, traktorowe itp. nie będą przyjmowane. Ilość talonów w bieżącym roku jest ograniczona do 1000 szt. Po wyczerpaniu talony nie będą dodrukowywane.

Akcja ma charakter edukacyjny i promujący recykling odpadów. Jej koordynatorami są Wydział Ochrony Środowiska Urzędu Miasta Lublin i Organizacja Odzysku S.A Centrum Utylizacji OPON.
Skierowana jest tylko do indywidualnych mieszkańców Lublina.

Akcja organizowana jest przez Urząd Miasta Lublin w ramach projektu Marka EkoLublin współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Działania 2.4 B Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego na lata 2007-2013.

designed by know-line.pl