Scena Prapremier InVitro "Kamienie w kieszeniach"

Data dodania: 27 czerwiec 2011

04.07.2011
Teatr Centralny
Scena Prapremier InVitro "Kamienie w kieszeniach". Spektakl charytatywny


Zapraszamy serdecznie na spektakl „Kamienie w kieszeniach” Sceny Prapremier InVitro. Tym razem w ramach akcji charytatywnej na rzecz chorej na raka aktorki Sceny – Sylwii Stockinger.

 
reżyseria: Łukasz Witt-Michałowski
tekst: Marie Jones
scenografia: Marek Braun
muzyka: Max Kowalski
grafika: Piotr Kulawczuk
obsada: Bartłomiej Kasprzykowski, Szymon Sędrowski
premiera: 18.09.2006

Akcja spektaklu rozgrywa się w małej irlandzkiej wiosce i ukazuje konsekwencje, jakie wynikają z wkroczenia wielkiego świata do małej, prowincjonalnej społeczności. Wielkie studio z Hollywood zdecydowało się kręcić tam film i jako statystów wykorzystuje ludzi z okolicy. Opowieść snuje dwóch aktorów, którzy wcielają się w kilkanaście postaci. Atmosfera na planie zdjęciowym oraz kolosalne pieniądze stojące za całą machiną rozbudzają w ludziach nadzieję na przeżycie amerykańskiego snu o sukcesie. Czy życie przyniesie im kolejne rozczarowanie, czy też może spełni ich marzenia?

„(…) „Kamienie w kieszeniach” to maksimum emocji przy użyciu minimalnych środków. (…) Spektakl Witt-Michałowskiego to mistrzowsko zagrana i ciekawie opowiedziana historia. Dowód na to, że teatr można robić bez wspaniałej scenografii i wyszukanej muzyki – wystarczy dwóch utalentowanych aktorów, dobry tekst i pewna ręka reżysera”.
Iga Nyc, Wprost, 20.10.2006

Spektakl jest laureatem Wielkiej Nagrody Publiczności Przeglądu Małych Form „Kontrapunkt” 2007 oraz Anioła Publiczności Wiosennego Festiwalu Teatralnego w Bielsku-Białej 2008.

Kiedy: 19.00
Gdzie: Muszla Koncertowa w Ogrodzie Saskim
Bilet cegiełka: 20 zł do nabycia w kasie przed wejściem na spektakl

Kontakt:
Teatr Centralny
tel./fax: +48 81 536 03 18
e-mail: centralny@ck.lublin.pl

designed by know-line.pl