Sen o mieście — 4 sierpniowe pokazy

Data dodania: 26 lipiec 2018
— Sen o mieście
 
 
Podniebny spektakl opowiadający o historii naszego miasta obejrzało w zeszłym roku ponad 9 tysięcy widzów. Jeśli Was tam zabrakło — nic straconego. "Sen o mieście" w reżyserii Janusza Opryńskiego powraca na lubelski zamek.

To historia Lublina zamknięta w niesamowitym, teatralnym widowisku. Głównymi postaciami łączącymi poszczególne epizody jest para — szarfiarka i slackliner. Towarzyszy im grupa sztukmistrzów i innych artystów sztuki cyrkowej. Przez opowieść prowadzi głos Zbigniewa Dziducha, a fragmenty "Poematu o mieście Lublinie" Józefa Czechowicza recytuje Dorota Landowska. Za muzykę odpowiada lubelski kompozytor Rafał Rozmus. To wszystko na tle spektakularnej scenografii Jarosława Koziary z jego mistycznym wielkim słońcem i kolorowymi, kilkumetrowymi wieżami. 

Entuzjastycznie przyjęta pierwsza prezentacja „Snu o mieście”, która odbyła się we Wrocławiu w ramach Europejskiej Stolicy Kultury w 2016 roku, została powtórzona w ramach Obchodów Urodzin Miasta Lublin w 2017. W tym roku pokazy "Snu o mieście" odbędą się z okazji obchodów "Lublin 1918 – 2018. Inspiruje nas wolność".

Przekonaj się już:
4 / 5 / 10 / 11 sierpnia, godz. 21:00 – dziedziniec Zamku Lubelskiego – 2 zł (kasa CK oraz tiketto.pl)

designed by net-line.pl