Serniki: Festiwal ku pamięci Jana z Czarnolasu

Data dodania: 24 kwiecień 2015

[b]Ponad 30 uczniów szkół podstawowych z gminy Serniki wzięło udział w tegorocznym Festiwalu Pięknego Czytania i Recytowania Utworów Jana Kochanowskiego. Organizatorem imprezy, która odbyła się w czwartek 23 kwietnia, była Szkoła Podstawowa w Nowej Woli, nosząca imię Jana z Czarnolasu.[/b]

Placówki z Brzostówki, Nowej Wsi, Sernik i Woli Sernickiej wydelegowały po jednym uczniu każdej klasy, od "zerówki" do klasy szóstej, natomiast gospodarzy z Nowej Woli reprezentowało 11 wykonawców.

Młodsi przeważnie recytowali fraszki Jana Kochanowskiego, natomiast ich starsi koledzy zmierzyli się z bardziej poważnymi utworami poety. Wszyscy za swoje zaangażowanie i pracę włożoną w przygotowania do występów otrzymali nagrody, ufundowane przez Gminną Komisję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.

Nagrody odebrały również laureatki szkolnego konkursu wiedzy i prezentacji multimedialnych o życiu i twórczości Jana Kochanowskiego. W konkursie wiedzy zwyciężyły Katarzyna Włosek z klasy piątej i szóstoklasistka Agnieszka Marzęda. Najciekawszą prezentacje przygotowały Zuzanna Kaźmierska i Alicja Waśkowicz z klasy szóstej, a ich praca rozpoczęła czwartkowy festiwal.

Imprezę poprowadziły wspólnie jej pomysłodawczyni, jednocześnie dyrektor SP w Nowej Woli Danuta Dziubicka i przewodnicząca samorządu uczniowskiego Emilia Kobyłka. Szóstoklasistka wykazała się nie tylko umiejętnościami konferansjerskimi, ale również znajomością twórczości Jana z Czarnolasu, recytując z zaskoczenia utwór "Modlitwa o deszcz".

Popisy recytatorskie podziwiali przedstawiciele placówek oświatowych oraz uczniowie i pracownicy szkoły w Nowej Woli, a o stronę gastronomiczną zadbali przedstawiciele Rady Rodziców z przewodniczącą Małgorzatą Szych.

(Ias24.eu)

designed by net-line.pl