Sezon Lublin 2023 – nadal można podjąć wyzwanie!

Data dodania: 15 czerwiec 2023
Sezon Lublin 2023 – nadal można podjąć wyzwanie!

trwa Sezon Lublin 2023, czyli miejska zabawa z nagrodami, w ramach której mieszkańcy i turyści, za skorzystanie z oferty turystycznej partnerów, mogą odebrać atrakcyjne gadżety miejskie. Do akcji, która potrwa do końca października, można dołączyć w każdej chwili.

Zainaugurowana na początku maja akcja przyciągnęła już pierwszych zdobywców gadżetów i odznaczeń, ale na chętnych wciąż czeka wiele nagród. Serdecznie zachęcam do udziału w tegorocznej edycji Sezonu Lublin. Wyzwanie może podjąć każdy, kto chce poznać nasze miasto i jego szeroką ofertę turystyczną. To świetna zabawa, dzięki której turyści i mieszkańcy mogą odkrywać jednocześnie smaki, historię czy walory przyrodnicze Lublina – mówi Beata Stepaniuk-Kuśmierzak, Zastępczyni Prezydenta Miasta Lublin ds. Kultury, Sportu i Partycypacji.

Aby wziąć udział w Sezonie Lublin 2023, należy skorzystać z oferty partnerów akcji, a otrzymane w zamian naklejki wkleić do specjalnego karnetu. Zestaw naklejek będzie można wymienić na miejskie gadżety – 10 naklejek upoważnia do otrzymania butelki próżniowej z oryginalnym grawerem, natomiast za 25 zebranych naklejek uczestnicy otrzymają powerbank o wysokiej pojemności. Karnety oraz nagrody wydawane są w Centrum Inspiracji Turystycznej przy ul. Jezuickiej 1-3. Jeśli uczestnik, który odbiera karnet skorzysta na miejscu z oferty CIT, wraz z nim otrzyma także pierwszą naklejkę. Karnety z pierwszą naklejką będzie można zdobyć również u partnerów Sezonu Lublin, po skorzystaniu z oferowanych przez nich produktów i usług.

Oferta dostępna w ramach tegorocznego Sezonu Lublin składa się z 7 kategorii głównych: Kustosz (muzea, zabytki), Widz (spektakle, koncerty, widowiska, pokazy interaktywne, warsztaty manualne), Kolekcjoner (pamiątki i publikacje), Smakosz (gastronomia), Atleta (aktywność fizyczna i rekreacja), Spacerowicz (udział w spacerze z przewodnikiem) i Przybysz (noclegi) oraz kategorii specjalnej Joker, która powstała z okazji obchodów Europejskiej Stolicy Młodzieży Lublin 2023 i jest adresowana do młodych osób. W ramach tej kategorii, uczestnicy mogą otrzymać naklejkę za odwiedzenie „Hej!” przy ul. Peowiaków 11 i udział w aktywnościach organizowanych w młodzieżowej przestrzeni.

Więcej informacji na temat akcji, wraz z pełną listą partnerów znajduje się na stronie www.sezon.lublin.eu.

designed by net-line.pl