SIKSA

Data dodania: 11 luty 2019

W najbliższy weekend w Centrum Kultury usłyszycie punk w dziewczyńskim wydaniu. Performatywny koncert artystki poprzedzi projekcja filmu opartego na jej albumie „Stabat Mater Dolorosa”.

SIKSA to ostatnia przedstawicielka przyszłego zwrotu choreograficznego w stylu punk. Bunt na zamówienie bez organizowania przetargów, clickbaitowa kontrowersja. Piosenkarka estradowa o dwóch głowach, śmiertelna powaga o kwadratowych figurach basu. Opracowana przez nią „areobiczna piątka freiheit” oparta o warunki niestabilności i nierównowagi niedostosowana jest do indywidualnych potrzeb uczestników. Kondycyjnie to najgorsza reklama Gniezna od czasów Chrztu Polski w Magdeburgu w 966 roku. Nie wystąpiła na Męskim Graniu. 

Muzyka SIKSY przyczyniła się do powstania scenariusza musicalu „Stabat Mater Dolorosa”. Piotr Macha wspólnie z artystką wyreżyserował opowieść o dziewczynie, która wraca do czasów dzieciństwa, kiedy to przebierała się za różne kobiety używając do tego szafy swojej mamy. Wszystko to opiera się o język sztuki, jakim SIKSA posługuje się od 2014 roku.

Bilety na koncert dostępne w kasie Centrum Kultury oraz online 

Stabat Mater Dolorosa / 16.02 / godz. 18:00 / Kino CK
SIKSA / 16.02 / godz. 21:00 / Piwnice CK

designed by net-line.pl