Sine Nomine i Kairos – wspólny koncert kolędowy

Data dodania: 11 styczeń 2012

Męski Zespół Wokalny KAIROS

oraz

SINE NOMINE
Zespół Wokalny Młodzieżowego Domu Kultury
„Pod Akacją” w Lublinie

serdecznie zapraszają na koncert
„Kolędy Świata”

który odbędzie się w niedzielę 15 stycznia o godz. 19.45
w Kościele rektoralnym pw. Niepokalanego Poczęcia NMP
przy ul. Staszica 16a

W programie koncertu najpiękniejsze pieśni bożonarodzeniowe świata: kolędy i pastorałki polskie, utwory ukraińskie, francuskie i wywodzące się
z kręgów kultury anglojęzycznej.

Wstęp wolny.
Serdecznie zapraszamy do wspólnego kolędowania.

__________

Męski Zespół Wokalny KAIROS
Dyrygent: Borys Somerschaf

Męski Zespół Wokalny „KAIROS” powstał w 1999 roku i jest jednym z nielicznych w Polsce zespołów wykonujących muzykę narodów Europy Wschodniej i Kaukazu oraz jedynym, prezentującym ludowe i liturgiczne śpiewy greckie, ormiańskie, gruzińskie, czy ukraińskie z towarzyszeniem oryginalnych instrumentów perkusyjnych, strunowych i dętych z całego świata. Zespół wykonuje także utwory polskie, hebrajskie oraz wywodzące się z tradycji wokalnych Europy Zachodniej i negro spirituals.
Występował na wielu prestiżowych polskich i zagranicznych estradach m.in. w Filharmoniach: Narodowej, Bydgoskiej, Białostockiej i Lubelskiej, w Centrum Sztuki Współczesnej w Warszawie, w Kościele Mariackim w Krakowie, w Katedrze “Berliner Dom” w Berlinie, w Katedrze ormiańskiej we Lwowie, w Collage des Bernardines w Paryżu czy podczas festiwalu "De Bestanden" w Belgii. W 2011 roku brał udział w prawykonaniu psalmów Andrzeja Nikodemowicza i XIII Symfonii „Babi jar” Dymitra Szostakowicza w Filharmonii Lubelskiej. Wydał płytę „O głęboka tajemnico…”. Brał również udział w nagraniach muzyki filmowej („Wiedźmin” i „Quo Vadis”) i uczestniczył w wielu festiwalach i projektach artystycznych łączących śpiew z towarzyszeniem oryginalnych instrumentów z całego świata. Dyrygentem Zespołu jest Borys Somerschaf – pochodzący z Rosji kompozytor, aranżer i wokalista, od lat związany z Lublinem. Jest on autorem muzyki do spektakli teatrów: Provisorium i Kompania „Teatr” z Lublina, Współczesnego z Warszawy i Szczecina, Polskiego we Wrocławiu, Jeleniogórskiego, Teatru Studio Buffo czy Laboratorium Dramatu w Warszawie. Komponował muzykę do seriali telewizyjnych: "Klasa na obcasach", "Miodowe lata" i wielu filmów dokumentalnych. Jako wokalista, aranżer i dyrygent uczestniczył w nagraniu kilkunastu płyt z polską muzyką poważną (m.in. zespoły muzyki dawnej: Cantus Firmus, Ars Nova; Chór Warszawskiej Opery Kameralnej, Chór SGH), rozrywkową (m.in. Obywatel G.C., Bajm, Jacek Kaczmarski, Michał Bajor) i filmową (Quo Vadis, Wiedźmin, Preisner’s Music). Jest dwukrotnym laureatem Nagrody Prezydenta Miasta Lublina i Nagrody Kulturalnej Marszałka Województwa Lubelskiego. Wydał dwie autorskie płyty ze współczesnymi interpretacjami romansów rosyjskich: „Śnił mi się sad” (2005) i „Powiedz czemu…” (2010).

SINE NOMINE
Zespół wokalny Młodzieżowego Domu Kultury „Pod Akacją” w Lublinie
Dyrygent: Izabela Urban

Zespół Wokalny „Sine Nomine” działa w Młodzieżowym Domu Kultury „Pod Akacją” w Lublinie od roku 1999, od początku pracuje pod kierunkiem Izabeli Urban. Wykonuje przede wszystkim muzykę a cappella. Ma w repertuarze utwory z różnych epok – od muzyki dawnej po współczesną.
„Sine Nomine” aktywnie uczestniczy w życiu lubelskiego środowiska kulturalnego. Współpracuje też z Zespołem Muzyki Dawnej „Capella All’Antico” z Zamościa, z którym wykonuje muzykę średniowieczną oraz z Chórem Kameralnym Towarzystwa Muzycznego i Orkiestrą Trybunału Koronnego w Lublinie. Koncertuje i bierze udział w konkursach. Jest laureatem Brązowych i Srebrnych Harf Eola Ogólnopolskiego Festiwalu Zespołów Muzyki Dawnej „Schola Cantorum” w Kaliszu. Dwukrotnie znalazł się w gronie laureatów Wojewódzkiego Konkursu Muzyki Dawnej w Zamościu, zdobywał także czołowe miejsca w Festiwalu „Muzyka Dawna w Lublinie”. W listopadzie 2009 roku wyśpiewał I miejsce w kategorii zespołów wokalnych na XII Łódzkim Festiwalu Chóralnym „Cantio Lodziensis”. Zespół zakwalifikował się i wziął udział w Ogólnopolskim Turnieju Chórów "Legnica Cantat’42", w którym uczestniczył w maju 2011 roku.

designed by know-line.pl