SONIC PHENOMENA – Lutto Lento i John Lake

Data dodania: 15 kwiecień 2015

21 kwietnia 2015 (wtorek), godz.20:00
Centrum Kultury w Lublinie (Sala Widowiskowa)
ul. Peowiaków 12, Lublin
Bilet: 10 zł

SONIC PHENOMENA to cykl koncertów w Centrum Kultury w Lublinie mający na celu prezentację najświeższych zjawisk z obszaru elektronicznej muzyki eksperymentalnej. Idea oraz program SP wynikają ze współpracy trzech podmiotów:
ende neu / Fundacja Kaisera Söze / Szklarnia.

Na czwartej odsłonie SONIC PHENOMENA zagrają:

Lutto Lento

Lutto Lento to pseudonim Lubomira Grzelaka, muzyka, DJ-a i promotora oraz założyciela wytwórni Sangoplasmo Records i Dunno Recordings. Jego muzyka to eklektyczna mieszanina stylów, muzyczne kolaże, których odgórne „zaszufladkowanie” jest z góry skazane na niepowodzenie. Wykorzystując syntezatory, obiekty i konstruowane przez siebie pętle taśmowe tworzy dźwiękowe kolaże, często oparte na głęboko analogowym rytmie. Zdarzyć się może wszystko – od pływających sampli zabranych Enyi, przez własne nagrania terenowe z dalekich podróży, radiowe hity w absolutnie nieznanych wersjach, po fragmenty zapomnianych oper. Niedawno ukazał się jego 12″ winyl w brytyjskiej wytwórni FTD. Grał na wielu festiwalach. Ma za sobą dwie miesięczne europejskie trasy (od Szkocji po Turcję), oraz trasę w Niemczech z samym Willem Oldhamem aka Bonnie Prince Billy.


http://luttolento.bandcamp.com

John Lake

Eksperymentalny projekt muzyczny Łukasza Dziedzica, który przy różnych okazjach wciela się w rolę artysty, kuratora, twórcy projektu Lugozi, czy swego czasu również z Wojtkiem Kucharczykiem jako 1/2 duetu IRON NOIR. Wydał do tej pory w BDTA trzy wydawnictwa, „Sun Worshipers” EP, kasetę „King in Yellow” oraz bardzo dobrze ocenianą płytę „Carcosa”. Solo lub w kooperacji wydał też kilka płyt i udzielał się na kilku kompilacjach, m.in: Lugozi „There Is Strong Shadow Where There Is Much Light“, „Remixes/Reworks”; Iron Noir „Les Chiffres”, kompilacje „Exterritory”, „Pogorzelec Finally RMXD”, „Sealesia 3”, „PL2UA”. Z różnymi projektami koncertował m.in na Supermarket Art Fair w Szwecji, Festiwalu Ars Cameralis, 8 Tauron Nowa Muzyka w Katowicach, na Strefie Monotype w Warszawie, czy krakowskim Unsound Festival.

www.johnlake.pl
www.facebook.com/JanekJezioro
www.soundcloud.com/janekjezioro

* * *
Bilet w cenie 10 zł do kupienia w kasie Centrum Kultury w Lublinie.
Kasa czynna: pon.-pt. w godz. 10.00-19.00 oraz przed koncertem.
tel.: +48 81 466 61 40

* * *

Organizator:
Centrum Kultury w Lublinie
www.ck.lublin.pl

Kontakt:
sonic phenomena
www.sonicphenomena.pl
sonic@ck.lublin.pl
+48 511 044 975, +48 660 483 448, +48 796 637 410

designed by know-line.pl