SOS Wioska Dziecięca w Kraśniku zaprasza na „XVII Bieg po uśmiech”

Data dodania: 10 czerwiec 2011

SOS Wioska Dziecięca w Kraśniku zaprasza mieszkańców Lubelszczyzny na „XVII Bieg po uśmiech”, który odbędzie się w sobotę 11 czerwca w godz. 11:00-15:00. Celem tego wydarzenia jest popularyzacja aktywnego spędzania wolnego czasu – impreza ma formułę biegów przełajowych, z udziałem dzieci, młodzieży i osób dorosłych. Zapraszamy wszystkich entuzjastów biegania!

Impreza zapoczątkowana w 1994 roku ma formułę biegów przełajowych. Adresowana jest do dzieci, młodzieży oraz dorosłych entuzjastów biegania. Oprócz zwykłych konkurencji naszego biegu z udziałem najmłodszych rozgrywany jest „Bieg integracyjny” dla osób niepełnosprawnych.

Poszczególne konkurencje rozgrywane są na malowniczo położonych trasach przełajowych SOS Wioski Dziecięcej. Sportowej rywalizacji towarzyszy zawsze dobra zabawa, miła atmosfera oraz liczne atrakcje. Zwycięzcy poszczególnych konkurencji otrzymują tradycyjne trofea sportowe i nagrody. Na wszystkich czeka skromny poczęstunek. Każdy dostaje okolicznościowy dyplom i bez względu na zajętą lokatę może uczestniczyć w losowaniu atrakcyjnych nagród – niespodzianek. Imprezie towarzyszy pokaz sztuk walki „Jiu-jitsu”, a także konkursy, gry, zabawy i wiele innych atrakcji.

Będzie też można wesprzeć działalność SOS Wiosek Dziecięcych na rzecz osieroconych dzieci poprzez zakup zabawek po bardzo atrakcyjnych cenach.

W programie imprezy:

9.30 Zapisy uczestników

11.00 Rozpoczęcie zawodów

11.05 Pokazy motocyklowe – Grupa Motocyklistów MOTOKRAŚNIK

11.30 Bieg Integracyjny

11.40 – 13.10 Biegi dzieci i młodzieży

13.10 Bieg Główny

13.30 Bieg gości honorowych

13.35 Pokazy straży pożarnej

14.05 Pokaz „Jiu-jitsu”

14.35 Dekoracja zwycięzców i losowanie nagród

SOS Wioska Dziecięca w Kraśniku

ul. H. Gmeinera 8; 23-204 Kraśnik

tel: 081/8258622, fax 081/8258790

e-mail: krasnik@sos-wd.org

***

Stowarzyszenie SOS Wioski Dziecięce w Polsce to organizacja dobroczynna, która działa na rzecz umacniania rodzin zagrożonych rozpadem oraz opiekuje się opuszczonymi i osieroconymi dziećmi. Pod opieką Stowarzyszenia znajduje się obecnie 1250 dzieci.

Stowarzyszenie SOS Wioski Dziecięce w Polsce prowadzi:

• 4 SOS Wioski Dziecięce w Biłgoraju, Kraśniku, Siedlcach i Karlinie
• 3 Młodzieżowe Wspólnoty Mieszkaniowe w Kraśniku, Siedlcach i Koszalinie i Dom Młodzieży w Lublinie

• 3 Rodzinne Domy Czasowego Pobytu – dwa w Biłgoraju i jeden w Ustroniu

• 10 Programów Umacniania Rodziny w Lublinie oraz gminach Karlino, Biłgoraj i Skórzec.

SOS Wioski Dziecięce w Polsce są częścią międzynarodowej organizacji SOS-Kinderdorf International, obecnej w 132 krajach na całym świecie.

Więcej informacji na: www.wioskisos.org

designed by know-line.pl