Specjalna cena dla seniorów na film „Powstanie Warszawskie w Multikinie

Data dodania: 16 maj 2014

[center]Premierowy weekend z filmem „Powstanie Warszawskie” okazał się sukcesem. Obejrzało go ponad 100 tysięcy widzów. Multikino zaprasza Seniorów
na ten wyjątkowy film w specjalnej cenie już od 15zł. Nie zwlekaj
i zobacz powstanie oczami dwóch młodych reporterów już dziś!

„Powstanie Warszawskie” Jana Komasy („Sala samobójców”) to pierwszy na świecie film fabularny zmontowany w całości
z materiałów dokumentalnych, opowiadający o tytułowym wydarzeniu poprzez historię dwóch młodych reporterów, świadków powstańczych walk. Film wykorzystuje autentyczne kroniki filmowe z sierpnia 1944 roku. Posiłkując się nowoczesną technologią koloryzacji i rekonstrukcji materiałów audiowizualnych oraz zapraszając do współpracy grupę znamienitych twórców, jego autorzy zrealizowali projekt, który nie ma odpowiednika w skali światowej. 6 godzin oryginalnych kronik z Powstania Warszawskiego, 6 miesięcy pracy, zespół konsultantów ds. militariów, ubioru, architektury, również urbanistów, varsavianistów i historyków, 1000 godzin konsultacji kolorystycznych, 1200 ujęć, 1440 godzin koloryzacji i rekonstrukcji, 112.000 wybranych klatek, 648.000 minut rekonstrukcji, 22.971.520 megabajtów danych – to tylko niektóre liczby pozwalające uświadomić sobie, choćby częściowo, ogromny nakład pracy i środków włożonych w realizację projektu „Powstanie Warszawskie”. Efektem jest 90 minut odbudowanego, pokolorowanego, ściskającego za gardło filmu, który ukazuje Powstanie Warszawskie z niespotykanym dotąd realizmem.

Bilety można nabyć w kinach sieci Multikino, przez stronę www.multikino.pl oraz przez aplikację Multikino dostępną dla telefonów komórkowych z systemem Android oraz iOS.

O filmie „Powstanie Warszawskie”
Reżyseria: Jan Komasa
Scenariusz: Jan Komasa, Jan Ołdakowski, Piotr Śliwowski
Obsada:
Michał Żurawski (głos)
Kamilla Baar (głos)
Mirosław Zbrojewicz (głos)
Antoni Królikowski (głos)
Maciej Nawrocki (głos)
[/center]

designed by net-line.pl