Spektakl: POLITA

Data dodania: 31 sierpień 2016

Centrum Spotkania Kultur w Lublinie zaprasza na jedyne w swoim rodzaju widowisko muzyczne ze scenografią 3D – spektakl „Polita” w reżyserii Janusza Józefowicza, dyrektora artystycznego Studio Buffo, z muzyką Janusza Stokłosy.

 

Musical odbędzie się 11 września 2016 roku w Sali Operowej Spotkania Kultur. Spektakl ten został zainspirowany biografią polskiej aktorki Poli Negri, jednej z najznakomitszych gwiazd w historii kina niemego. Jej kariera przypadła na okres przełomu dźwiękowego w kinie, co pozwoliło na odkrycie jej zjawiskowego głosu.

 

Swój sukces w Hollywood Pola Negri zawdzięcza nie tylko wybitnym zdolnościom aktorskim i szczęściu, ale przede wszystkim ciężkiej pracy. W „Policie” w rolę Negri wcieli się Natasza Urbańska, polska aktorka, wokalistka i tancerka, która na 22-metrowym ekranie – dzięki stworzeniu wirtualnej scenografii i wirtualnych aktorów – zagra u boku m.in. Charliego Chaplina czy Ernsta Lubitscha, a także zatańczy z Rudolfem Valentino.

 

Projekcja 3D spektaklu „Polita” będzie możliwa dzięki materiałom wykonanym przez studio Platige Image, znane m.in. z filmu Tomka Bagińskiego „Katedra”, nominowanego do Oscarów. 

designed by net-line.pl