Spektakl taneczny body

Data dodania: 10 kwiecień 2018

"Spektakl taneczny body w każdym momencie skłania – a nawet zmusza – cielesność widza do reakcji. Reakcji będącej niczym innym, jak próbą odpowiedzi na pytanie o przestrzeń ciała i jej odczuwanie. Droga, jaką obrali twórcy, nie prowadzi przez tematyzację ciała, ale przez stworzenie dla niego miejsca odczuwania" – Maciej Topolski, taniecPOLSKA.pl. 

Wyobraź sobie przestrzeń, która angażuje twórcę, zobowiązuje do współuczestnictwa oraz dialogu. Wyobraź sobie ciało, które staje się punktem wyjścia oraz dopełnieniem, energią oraz synergią obowiązującą w przestrzeni, językiem świata. Ruch – dźwięk – obraz – struktura, tworzą jednorodną „przestrzeń” w przestrzeni.

Najnowszy spektakl Wojciecha Kapronia z Lubelskiego Teatru Tańca to zaproszenie do bezkompromisowego miejsca światła, obrazu oraz dźwięku, w którym nie można tylko być – trzeba się nim stać. Dwa pokazy zainaugurują kwietniowe obchody Międzynarodowego Dnia Tańca w Centrum Kultury. Specjalny cykl zatytułowany „Czas na taniec!” to szereg wydarzeń prezentujących spektakle zarówno artystów światowego formatu jak i etiudy młodych tancerzy.

Bilety dostępne w kasie Centrum Kultury oraz w serwisie tiketto.pl

14,15 kwietnia 2018
godz. 18:00
Piwnice CK

designed by net-line.pl