Spektakle Teatru Realium

Data dodania: 02 luty 2012

[b]Cyberpolis [/b]

1. Czas: 15.02.2012 (środa), godz. 19:00
Miejsce: DDK SM "Czechów", ul. Kiepury 5a, sala widowiskowa
WSTĘP WOLNY

2. Czas : 17.02.2012 (piątek), godz. 19:00
Miejsce: Centrum Kultury w Łęcznej, ul. Obrońców Pokoju 1, sala widowiskowa
WSTĘP WOLNY

Czas trwania: 35 min.
Scenariusz: Adrian Krać na podstawie "Electronic City" Falka Richtera
Reżyseria: Adrian Krać
Występują: Piotr Denisiuk, Mateusz Flis, Kacper Kędrak, Paweł Półchłopek
Tom jest człowiekiem całkowicie ustandaryzowanym i pogodzonym ze swoim trywialnym życiem. Typ karierowicza, który przemierza cały świat w poszukiwaniu dobrego „dealu”. Liczy się przede wszystkim korzystna umowa, a nie jego własne prywatne życie, którego w zasadzie nie ma. Ludzie, których spotyka na swojej drodze zdają się być jego lustrzanymi odbiciami, tak samo jak on posiadającymi szerokie skazy na swojej gładkiej powierzchni. Wszyscy oni tworzą świat dość tłumny, a mimo to każdy z nich jest osamotniony i kompletnie w nim zagubiony. Metaforą tej rzeczywistości jest pędzący tuż nad ziemią samolot, który nieuchronnie zmierza ku katastrofie. Na jego pokładzie biznesmeni miotają się szaleńczo próbując ocalić własne życia. Tylko jeden z nich – Tom, jest całkowicie pogodzony ze swoją klęską. Wie, że nie ma już dla niego żadnego ratunku. To co widzi przed swoimi oczami tuż przed katastrofą to jego całe życie, które i my będziemy mogli ujrzeć na scenicznych deskach w trakcie spektaklu.

#2l [b]Anatomia sukcesu [/b]

Czas: 24.02.2012 (piątek), godz. 19:00
Miejsce: DDK SM "Czechów", ul. Kiepury 5a, sala widowiskowa
Scenariusz i reżyseria: Adrian Krać
Występują: Joanna Kleparska, Barbara Jaskmanicka, Kacper Kędrak, Paweł Półchłopek

Czas trwania: 30 min.
Spektakl jest próbą wejrzenia w mechanizmy rządzące dzisiejszym światem biznesu. Współczesna korporacja i panujące w niej zależności służbowe zostały ukazane z perspektywy młodego człowieka, który stara się o przyjęcie w jej szeregi. Już na samym początku okazuje się, że jeśli chce coś osiągnąć, wspiąć się na kolejny szczebel kariery, musi zaprzedać całego siebie ludziom, dla których naczelną wartością jest zysk.
Problemy współczesnego świata biznesu ukazane są w spektaklu w sposób symboliczny. Prostota formy, brak dialogów oraz oszczędna gra aktorska pozwalają widzowi skupić całą uwagę na przekazie ideowym.
Inspiracją dla reżysera była książka Joela Bakana „Korporacja” oraz film powstały na podstawie tej książki – „Korporacja”, reż. Jennifer Abbot, Mark Achbar.

designed by net-line.pl