Splat!Nights zaprasza na film POD CIEMNYMI GWIAZDAMI

Data dodania: 02 wrzesień 2018

Imponujący debiut brytyjskiego reżysera Michaela Pearce’a o mrocznej stronie ludzkiej natury.

Moll (świetna rola Jessie Buckley) jest czarną owcą zamożnej i dystyngowanej angielskiej rodziny. Niefortunne zdarzenie sprzed lat z jej udziałem zadecydowało o tym, że dziewczyna była edukowana w domu przez kontrolującą ją na każdym kroku matkę. Bohaterka ucieka z własnego eleganckiego przyjęcia urodzinowego, wydawanego w przydomowym ogrodzie, i nocą, wypełnioną szaleńczymi tańcami i alkoholem, poznaje tajemniczego myśliwego Pascala. Szybko też podejmuje decyzję, żeby z nim zamieszkać. Kiedy jednak, w podejrzanych okolicznościach, dochodzi do zaginięcia nastolatki w okolicy, a następnie do serii zabójstw, Moll będzie musiała się określić, czy stoi po stronie uładzonej rzeczywistości, w jakiej wcześniej tkwiła. Czy może raczej – niebezpiecznego i nieprzewidywalnego świata dzikich instynktów i żądz.

Pearce buduje gęstą atmosferę nietypowego, pięknie sfotografowanego thrillera, ogrywając nie tylko krajobraz wyspy, na której rozgrywa się akcja filmu, ale przede wszystkim – ambiwalencję i zagadkowość motywacji swoich centralnych postaci. [Netia Off Camera]

„Powalający, mroczny debiut” Guy Lodge, Variety

„Pięknie zagrana i fantastycznie sfilmowana opowieść o tajemnicy, buncie i pożądaniu, w której nic nie jest takie, jak się wydaje” Linda Marric, Hey You Guys

„Bezkompromisowa, uwodzicielska historia miłosna” Neil Miller, Film School Rejects

MFF Sundance 2018: oficjalna selekcja
Netia OFF Camera 2018: oficjalna selekcja
MFF w Toronto 2017: nominacja do nagrody Platform
MFF w Sztokholmie 2017: Konkurs Główny
BFI London Film Festival 2017: oficjalna selekcja

reż. Michael Pearce
romans, thriller / UK / 2017
trailer

2 seanse:
3 września (poniedziałek), 20:00
5 września (środa), 19:00
6 września (czwartek), 19:00

GDZIE: Kino Centrum Kultury w Lublinie, Peowiaków 12
Bilety w cenie 12/15 zł do nabycia online oraz w kasie Centrum Kultury w Lublinie lub telefonicznie (możliwe rezerwacje). Kasa czynna: pon. – pt. w godz. 10.00-19.00 oraz na godzinę przed wydarzeniem, tel. 81 466 61 40.

Splat!Nights to najważniejsze i najlepsze współczesne kino gatunkowe. To całoroczny cykl, będący częścią międzynarodowego festiwalu horroru, fantastyki i kina gatunkowego Splat!FilmFest (Lublin, Warszawa).

 
 
 
designed by net-line.pl