Spójrzmy sobie w oczy przez minutę – lubelska odsłona światowej akcji "The World Biggest Eye Contact Experiment”

Data dodania: 12 październik 2015

[b]Już 15 października prawie 90 tys. osób w 38 krajach weźmie udział w światowej akcji "The world biggest eye contact experiment". Wśród 116 miast zaangażowanych w wydarzenie znajdzie się też Lublin – osoby uczestniczące w akcji spotkają się w położonych w samym sercu miasta Tarasach Zamkowych.[/b]

Czy tak trudno spojrzeć komuś w oczy przez minutę? Co można w nich wyczytać? Czy łatwo się na to zdecydować? Co stało się z relacjami międzyludzkimi? Odpowiedź na te i wiele innych pytań będzie można uzyskać w Tarasach Zamkowych. Tu właśnie spotkają się uczestnicy międzynarodowej akcji "The world biggest eye contact experiment". Celem wydarzenia jest promowanie pokoju i relacji międzyludzkich, a towarzyszące temu hasła to m.in. "co się stało z komunikacją międzyludzką?. Spójrz przez minutę w oczy przypadkowo napotkanej osoby, by się dowiedzieć".

– [i]Wcześniej doświadczałam takiego patrzenia sobie w oczy z obcymi osobami kilkukrotnie i wiem, jak piękne, głębokie i transformujące jest to przeżycie. Niby banalna sprawa, a wrażenia niesamowite. Pojawia się wzruszenie, czasem płacz, coś w nas pęka, przełamujemy się. Patrzysz na kogoś w głębszym sensie, nie myśląc jak ma na imię, jaki zawód uprawia czy ile zarabia i zdajesz sobie sprawę że to taki sam człowiek jak ty. Ma takie same potrzeby, pragnienia, tęsknoty. W gruncie rzeczy jesteśmy tacy sami. I to nas zbliża do siebie[/i] – mówi wokalistka Anna Sokołek, organizująca akcję w Tarasach Zamkowych.

15 października w godz. 17 – 20.00 na 1 piętrze Tarasów Zamkowych w strefie co-working zostanie przygotowana specjalna przestrzeń, wyposażona w poduchy i krzesła – tu wszyscy chętni do wzięcia udziału w akcji będą mogli głęboko spojrzeć sobie w oczy.
fot. http://www.eyecontactexperiment.com

designed by net-line.pl