Sport ponad granicami!

Data dodania: 20 luty 2023
Sport ponad granicami!

Polscy i ukraińscy uczniowie lubelskich szkół podstawowych wezmą udział w zawodach Sport ponad granicami”. Rozgrywki, jako ostatni etap integracyjnych zajęć sportowo-rekreacyjnych realizowanych w ramach środków z Funduszu Narodów Zjednoczonych na rzecz Dzieci (UNICEF), odbędą się 21 i 22 lutego.

Dzięki ścisłej współpracy z UNICEF, Miasto Lublin stara się odpowiadać na zróżnicowane potrzeby młodych osób z Ukrainy, którzy znaleźli schronienie w naszym mieście i uczęszczają do lubelskich szkół. Ważnym obszarem podejmowanych działań jest budowanie relacji społecznych, jak również integracja dzieci i młodzieży polskiej oraz ukraińskiej. Doskonałą przestrzenią do tego jest sport aktywność fizyczna to nie tylko rywalizacja, ale także tworzenie więzi między rówieśnikami. Temu właśnie mają służyć organizowane zawody. Dla uczestników wyścigów oprócz wspaniałej zabawy przewidziano poczęstunek, a dla szkół nagrody rzeczowe w postaci sprzętu sportowego – mówi Beata Stepaniuk-Kuśmierzak, Zastępca Prezydenta Miasta Lublin ds. Kultury, Sportu i Partycypacji.

W zawodach prowadzonych na zasadzie wyścigu rzędów wezmą udział reprezentacje z klas I-IV oraz V-VIII ze szkół podstawowych prowadzonych przez Miasto. W zmaganiach będzie uczestniczyć około 300 uczniów z lubelskich placówek. Rozgrywki zorganizowano na zakończenie realizacji zajęć sportowo-rekreacyjnych prowadzonych od października ubiegłego roku w 22 lubelskich szkołach podstawowych, do których uczęszcza najwięcej dzieci i młodzieży z Ukrainy. Integracyjne zajęcia dla polskich i ukraińskich uczniów odbywały się 3 razy w tygodniu w dwóch grupach piętnastoosobowych.

 

Zarówno zajęcia sportowe jak i zawody realizowane są w ramach zadania pn. „Organizacja zajęć oraz turniejów integrujących dzieci i młodzież polską i ukraińską”, finansowanego z Funduszu Narodów Zjednoczonych na rzecz Dzieci (UNICEF).

Rywalizacje odbędą się w nowo wybudowanej hali sportowej I Liceum Ogólnokształcącego im. Stanisława Staszica (Al. Racławickie 26), 21 i 22 lutego, w godz. 9.00-14.00.

designed by know-line.pl