Spotkanie autorskie w ramach XII TYGODNIA BIBLIOTEK ze Zbigniewem Dmitrocą

Data dodania: 12 maj 2015

[b]Spotkanie autorskie ze Zbigniewem Dmitrocą pt. „Teatrzyk jak się patrzy” już 13 maja 2015, godz. 9.30 Filia nr 12, ul. Żelazowej Woli 7[/b]

Spotkanie w ramach TYGODNIA BIBLIOTEK

ZBIGNIEW DMITROCA
Urodził się 28 lutego 1962 roku w Niewirkowie na Zamojszczyźnie. W Zamościu ukończył szkołę średnią – jest absolwentem zamojskiego Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych. Po zdaniu matury rozpoczął studia polonistyczne w Lublinie, które kontynuował na uniwersytetach w Poznaniu i we Wrocławiu. Mieszka na Lubelszczyźnie – w Żółkiewce, w pobliżu Roztocza Zachodniego.

Pisarz wszechstronny – bajkopisarz, tłumacz poezji rosyjskiej, autor 30 książek, dramaturg, satyryk, poeta. Autor wielu tytułów. Pisanie jest jego chlebem powszednim i DNA – bawi, budzi i bulwersuje. Jest autorem wielu piosenek teatralnych, kabaretowych i popularnych. Piosenki dla dzieci ukazały się na płycie Przyjaciół Piotrusia Pana zatytułowanej „Nibylandia”. Zostań aniołem – piosenka z nowej płyty Haliny Frąckowiak „Przystanek bez drogowskazu. Garaże gwiazd”.

[b]"Teatrzyk jak się patrzy"[/b]
W 2003 roku utworzył Jednoosobową Trupę Walizkową „Teatrzyk jak się patrzy”. Pełni tu rolę twórcy, autora i aktora. Napisał trzy sztuki teatralne dla dzieci: Jak piraci zostali aktorami, Wielka afera w koszu z zabawkami i Klatka na krasnoludki.

designed by net-line.pl