Spotkanie Kultur, Global Village w Lublinie

Data dodania: 24 luty 2012

24 lutego w Lublinie odbędzie się Global Village impreza podczas której mieszkańcy Lublina będą mieli okazję poznać kulturę i obyczaje 9 krajów świata, od Azji po Amerykę Południową. Wydarzenie organizowane jest przy współpracy zagranicznych wolontariuszy przez międzynarodowe stowarzyszenie studenckie AIESEC.

24 lutego w godzinach 16.00 – 19.00 w Kawiarnio-Księgarni “Spółdzielnia” mieszczącej się przy ul. Peowiaków 11 odbędzie się Global Village, czyli “globalna wioska”. Jest to wydarzenie cykliczne podczas którego studenci z różnych państw zaprezentują w ciekawy sposób tradycję i kulturę miejsc, z których pochodzą. Celem wydarzenia jest upowszechnianie wrażliwości kulturowej, łamanie stereotypów oraz umożliwienie bezpośredniego kontaktu z osobami różnych narodowości.

W programie Global Village zaplanowane są prezentacje wolontariuszy z 9 państw takich jak: Chiny, Kolumbia, Ukraina, Tanzania, Indonezja, Tajwan, Turcja, Brazylia, Rosja. Celem pobytu obcokrajowców w Lublinie jest realizacja warsztatów językowych i artystycznych w ramach projektu Across the Skyline organizowanego przez stowarzyszenie studenckie AIESEC. Podczas wydarzenia przybliżą oni obyczaje panujące w ich krajach, opowiedzą, co interesującego spotkało ich w Lublinie oraz zaprezentują narodowe stroje. Ponadto wydarzenie uświetni degustacja potraw tradycyjnych dla danych regionów świata. Z zagranicznymi gośćmi będzie można porozmawiać osobiście przy stoiskach każdego z państw. Wszystkich zainteresowanych międzykulturowością serdecznie zapraszamy do “Spółdzielni”.

designed by net-line.pl