Spotkanie z Anitą Sokołowską – aktorką występującą w monodramie "Komornicka. Biografia pozorna"

Data dodania: 02 marzec 2012

02.03.2012
Spotkanie z Anitą Sokołowską – aktorką występującą w monodramie "Komornicka. Biografia pozorna"

Serdecznie zapraszamy na spotkanie z aktorką Anitą Sokołowską
02.03.2012 po spektaklu "Komornicka. Biografia pozorna" ok. godz 21:30 w Restauracji Kardamon
ul. Krakowskie Przedmieście 41, Lublin

ANITA SOKOŁOWSKA – aktorka Teatru Polskiego w Bydgoszczy, ukończyła PWSFTv i T w Łodzi. Współpracowała z reżyserami między innymi takimi jak : Kazimierz Dejmek ("Hamlet","Sen Pluskwy"), Maciej Prus ("Komedia Omyłek"), Bartosz Frąckowiak ("Ksiądz H. czyli Anioły w Amsterdamie"), Jan Klata ("Witaj/Żegnaj"), Remigiusz Brzyk ("Joanna D’arc"), Grżyna Kania ("Nordost"), Michał Zadara ("Wielki Gatsby"). Szerokiej widowni znana z ról telewizyjnych, między innymi w " Na dobre i na złe" (postać doktor Leny Starskiej), "Trędowata" (rola Stefci Rudeckiej), "Pensjonat pod różą" (rola Aliny), "Kasia i Tomek" (rola pani psycholog) czy "Sfora" (rola Anity Nowickiej), czy najnowszej produkcji "Misja Afganistan" (rola Joanny Biskupskiej).

Na spektakl zapraszamy 02 i 03 marca.

Więcej o spektaklu:

#2l Komornicka. Biografia pozorna

reżyseria: Bartek Frąckowiak
dramaturgia: Weronika Szczawińska
scenografia/ kostiumy: Anna Maria Karczmarska
muzyka na żywo: Krzysztof Kaliski
reż. światła/ kamera: Bartosz Nalazek
software: Krzysztof Trzewiczek
występuje: Anita Sokołowska
koprodukcja: HOBO Art Foundation, Scena Prapremier InVitro w Lublinie, Teatr Polski w Bydgoszczy

Premiera lubelska: 24 lutego 2012 r.
Premiera bydgoska: 9 marca 2012 r.

Projekt realizowany w ramach stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Spektakl „Komornicka. Biografia pozorowana” to próba podjęcia teatralnego śledztwa opartego na biografii Marii Komornickiej, modernistycznej pisarki, która ponad połowę swojego życia spędziła jako mężczyzna nazywający się Piotrem Włastem. Artystka, po okresie wieloletniego zapomnienia, została kilka dekad temu na nowo odkryta przez badaczy, stając się kulturową ikoną „odmieńca” i swoistą patronką polskiej krytyki feministycznej. Twórcy spektaklu „Maria K.” podejmują temat Komornickiej, aby raz jeszcze zbadać jej zagadkę z przewrotnej perspektywy, wykraczając poza opozycję „wariatki” i „świętej”. Przyglądają się życiu i legendzie pisarki, podważając utarte kanony interpretacji, zwracając szczególną uwagę na tematy związane z performatywnością płciowych ról, ambiwalencją kategorii szaleństwa, kreacją artystycznego mitu oraz wizerunku, a także zadając pytania dotyczące możliwości wniknięcia w cudzą biografię. Z postacią Marii Komornickiej zmierzy się na scenie Anita Sokołowska.

Kiedy: 02.03.2012, godz. 19:00
03.03.2012, godz. 19:00
Gdzie: Sala Widowiskowa w Warsztatach Kultury, ul. Popiełuszki 5
Bilety: 20 zł (ulgowe) i 30 zł – do kupienia w kasie Centrum Kultury w Lublinie oraz w miejscu wydarzenia na godzinę przed rozpoczęciem
Rezerwacja biletów: tel.: 081 53 603 21

designed by net-line.pl