Spotkanie z fantastyką w Lublinie

Data dodania: 12 czerwiec 2012

Lubelskie Stowarzyszenie Fantastyki
„Cytadela Syriusza”

zaprasza na

Spotkania z Fantastyką

12 czerwca
Konkurs wiedzy na temat klasycznych baśni Disney’a – Marcin „Słowik” Słowikowski
Czy potrafisz wymienić księżniczki Disney’a? Wiesz, kto wybrał się do Krainy Kangurów? Ile sióstr miała Mała Syrenka? I jak się nazywał ten mały śmieszny zielony potwór w kształcie gałki ocznej? To jest konkurs dla Ciebie!
19 czerwca
Krótki rajd przez historię sterowców – Maciej „Suprajz” Supryn
Kiedy Bracia Wright podlatywali niezdarnie swoim samolotem, niebo zagarnęła juz inna maszyna. Prezentacja obejmie burzliwe dzieje i przygody Gigantów Przestworzy i ich załóg.
26 czerwca
Kiedy dźwięki mają kolor, a kolory mają smak – synestezja – Emilia Zabielska
W psychologii synestezją nazywa się stan lub zdolność, w której doświadczenia jednego zmysłu wywołują również doświadczenia charakterystyczne dla innych zmysłów. Na przykład odbieranie niskich dźwięków wywołuje wrażenie miękkości, barwa niebieska odczuwana jest jako chłodna, obraz litery lub cyfry budzi skojarzenia kolorystyczne itp. O tym niezwykle ciekawym zjawisku opowie prelegentka.
3 lipca
Czy człowiek jest końcem ewolucji? – dyskusja
Czy człowiek jest koroną stworzenia? Czy doszedł już do końca ewolucji i nie może już być lepszy? Co w takim razie z postulatami transhumanizmu, by wykorzystywać nowe technologie dla poprawienia organizmu ludzkiego? I co na to etyka? Zapraszamy do wzięcia udziału w dyskusji.

Wszystkie spotkania odbywają się w każdy wtorek w salach 19, 21 i 22 WOK
(ul. Dolna Panny Marii 3) i rozpoczynają się o godzinie 18.00. O 19.00 rozpoczyna się prelekcja lub konkurs. Spotkania kończą się o godzinie 22.00. W trakcie ich trwania można dokonywać wypożyczeń z prowadzonej przez nas biblioteki. Prowadzimy również ożywione dyskusje, udzielamy odpowiedzi na pytania związane z szeroko pojętą fantastyką i gramy
w przeróżne fantastyczne gry!

WSTĘP WOLNY!

www.cytadelasyriusza.org

designed by know-line.pl