Spotkanie z Grzegorzem Filipem

Data dodania: 07 maj 2018

Zapraszamy w piątek 11 maja na godz. 17.00 na spotkanie z cyklu Artysta-Człowiek-Osobowość z pisarzem i publicystą Grzegorzem Filipem. Wydarzenie odbędzie się w Bibliotece Kameralnej SM „Czechów” przy ul. Harnasie 11. Grzegorz Filip liczne recenzje i artykuły o literaturze publikował od roku 1988 w czasopismach: „Akcent”, „Nowe Książki”, „Odra”, „Tygodnik Literacki”. W „Kurierze Lubelskim” pod szyldem Nie tylko galeria pisywał recenzje z wystaw sztuki. W roku 1989 z grupą polonistów lubelskich założył kwartalnik literacki „Kresy”. Redakcją tą kierował do roku 1995.

Od tamtego czasu prowadzi dział publicystyki w miesięczniku „Forum Akademickie”. Jego artykuły obejmują tematy kultury, nauki i edukacji, a także sprawy społeczne.

W latach 2003-2009 uprawiał publicystykę muzyczną w czasopismach „Glissando”, „Ruch Muzyczny”, „Arte”, „Więź”, „Rzeczpospolita” oraz na portalach „Nowa Muzyka” i „Diapazon”.

Od dziesięciu lat pisze prozę beletrystyczną, którą drukował w „Akcencie”, „Arcanach”, „Frazie”, „Kresach”, „Odrze”, „Pograniczach” i „Toposie”. Wydał zbiór opowiadań „Teoria strun” (2010) oraz powieści „Studnia” (2013), „Miłość pod koniec świata” (2016) i „Pomiędzy” (2016).

designed by net-line.pl