Spotkanie z Marcinem Wrońskim

Data dodania: 13 maj 2016

Tuż po premierze jego najnowszej powieści „Portret wisielca” (ósma powieść z cyklu o komisarzu Maciejewskim) zapraszamy na otwarte spotkanie z autorem – Marcinem Wrońskim. Odbędzie się ono 19 maja 2016 roku o godzinie 18.00 w Studiu im. Zbigniewa Stepka Radia Lublin przy ul. Obrońców Pokoju 2. WSTĘP WOLNY!

O autorze

Marcin Wroński – urodzony w 1972 roku w Lublinie, absolwent polonistyki Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego, od 2010 zawodowy pisarz, wcześniej długoletni redaktor; debiutował zbiorem opowiadań "Udo Pani Nocy" (1992), autor m.in. cyklu kryminałów retro o komisarzu Maciejewskim i thrillera "Officium Secretum. Pies Pański" (2010); laureat m.in. Nagrody Wielkiego Kalibru (2014).

O najnowszej powieści – „Portret wisielca”

W drugiej połowie lat ‘30 lubelską jesziwą wstrząsa bunt młodzieży. Wysłany na miejsce komisarz Maciejewski znajduje w mykwie ciało studenta. Mimo dramatycznych okoliczności wszystko wskazuje na samobójstwo, zwłaszcza że młody człowiek miał osobiste powody do desperacji. Gdy jednak na terenie Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego wiesza się polski student, sprawa staje się coraz bardziej niejasna. Obaj zmarli figurowali w aktach policyjnych – młody Żyd jako ofiara antysemickiej napaści, młody Polak jako jeden z chuliganów, którzy go pobili. Że władze obu uczelni starają się wyciszyć sprawę, to ani trochę nie dziwi Maciejewskiego, lecz co mają do ukrycia profesorowie, u których obaj studenci byli nieoficjalnymi asystentami?

Ósma powieść z cyklu o komisarzu Maciejewskim to kryminał retro z wątkiem uniwersyteckim. Śledztwo dociera do granicy wyznaczonej kodeksem, ale pod nią jest drugie dno prawdy i ludzkich ambicji…

O projekcie

Projekt „Kryminalne czwartki w Lublinie – edycja IV” jest realizowany przez Stowarzyszenie Przyjaciół Radia Lublin przy pomocy finansowej Miasta Lublin.

designed by net-line.pl