Sprawdź, czy znajdziesz bliskich na archiwalnych zdjęciach Politechniki Lubelskiej

Data dodania: 16 maj 2024
Sprawdź, czy znajdziesz bliskich na archiwalnych zdjęciach Politechniki Lubelskiej

Te zdjęcia to wycinek historii i fragment większej kolekcji archiwalnych fotografii przechowywanych w Politechnice Lubelskiej. Pokazują, jak przez lata zmieniał się Wydział Elektrotechniki i Informatyki świętujący właśnie jubileusz 60-lecia. Sprawdź, czy na urokliwych zdjęciach odnajdziesz siebie, swoich bliskich lub rodziców.

Historia wydziału jest niezwykle skomplikowana. Zaczątkiem dzisiejszej Politechniki Lubelskiej była Wieczorowa Szkoła Inżynierska, w której działał tylko jeden wydział: mechaniczny. W jego ramach funkcjonował kierunek elektrotechniki przemysłowej, który w 1964 roku dał początek Wydziałowi Elektrycznemu. Jego pierwszym dziekanem był Mieczysław Romuald Krzywicki.

Nie była to jednak ostatnia zmiana. Przez pewien czas wydział funkcjonował jako Instytut Przetwarzania i Użytkowania Energii Elektrycznej, żeby w 1984 roku wrócić do pierwotnej nazwy. Dziesięć lat później uruchomiono na nim specjalność inżynierską zastosowania informatyki, a w 2000 roku stworzono samodzielny kierunek informatyka. Zainteresowanie studiami na nim oraz potrzeby rynku pracy były tak duże, że w 2003 roku wydział przekształcono w Wydział Elektrotechniki i Informatyki.

WEiI oferuje dziś 6 kierunków studiów I i II stopnia. Uczy się na nich ponad 2500 osób. Wydział prowadzi także studia podyplomowe oraz kursy specjalistyczne. To nie tylko działalność dydaktyczna oraz badania naukowe w obszarze automatyki, elektroniki, elektrotechniki, technologii kosmicznych, informatyki technicznej i telekomunikacji.

WEiI zatrudnia 140 nauczycieli akademickich oraz 56 pracowników administracyjnych.

W ciągu 60 lat działalności wypromował ponad 15 tysięcy absolwentów.

designed by know-line.pl