Startuje Kino Perła

Data dodania: 09 czerwiec 2022
Startuje Kino Perła

Kino wśród gwiazd

W najbliższy piątek 10 czerwca startuje jedenasta edycja plenerowego Kina Perła. Najlepsze piwo, wygodny leżak, perełki filmowe to wszystko znajdziecie na dziedzińcu Browaru Perła przy ul. Bernardyńskiej 15. Na nim tradycyjnie od czerwca do końca sierpnia zaraz po zachodzie słońca od środy do niedzieli odbywać się będą projekcje filmowe.

Każdy dzień projekcji to konkretny cykl, opatrzony nazwą czy też hasłem, które charakteryzuje zgromadzone w nim filmy. Podobnie jak w poprzednich latach, na tegoroczną edycję Kina Perła składa się pięć bloków filmowych. Każdy z nich nawiązuje do aktualnej sytuacji geopolitycznej.

Pierwszy został zatytułowany Bohater naszych czasów. Zaprezentowane zostaną w nim filmy, których motywem przewodnim są niebanalne postaci oraz niezwykłe historie, które je ukształtowały. Na film otwierający blok środowy wybrane zostały m.in.: nagrodzony Złotą Palmą w Cannes, pokręcony, wybuchowy dreszczowiec „Titane” – historię seryjnej morderczyni, która dzięki spotkaniu z nieszczęśliwym, osieroconym mężczyzną, sama dojrzewa do bycia matką. W środy obejrzymy również m.in. nominowany do trzech Oscarów animowany dokument „Przeżyć” oraz porywającą kronikę dorastania, „Jutro albo pojutrze”.

 

Czwartkowy cykl zatytułowany został Dobre kino. To celowo dwuznaczne określenie, bo oprócz wyśmienitych tytułów, które się tu znalazły, wszystkie filmy łączy również tematyka: pełna ciepła i zrozumienia dla ludzkich słabości i ułomności. Największymi hitami bloku czwartkowego są m.in. urocze dokumenty Truflarze i Film balkonowy oraz nominowany do pięciu Oscarów dramatMinari”.

 

Piątki to mocne uderzenie – blok Make love, not war. To hasło, które zostało wymyślone i rozpropagowane w Stanach Zjednoczonych w trakcie wojny wietnamskiej i które z czasem okazało się najsłynniejszym antywojennym zawołaniem w historii. Dziś stanowi część kultury i popkultury, a jego znaczenie wykracza daleko poza pierwotny, pacyfistyczny przekaz. Na otwarcie cyklu, 10 czerwca – i tym samym na otwarcie całej tegorocznej edycji Kina Perła – wybrany został absolutny hit: C’mon C’mon”, z Joaquinem Phoenixem w roli głównej: wzruszająca historia niełatwej relacji zamkniętego w sobie samotnika i jego wyjątkowo oryginalnego siostrzeńca. Na rauszu”, z kapitalnym Madsem Mikkelsenem w roli głównej, to przewrotna historia o walcem z nałogiem (5 sierpnia), zaś Lamb” to opowieść o nieustającym konflikcie między człowiekiem a naturą (22 lipca). 19 sierpnia na ekranie pojawi się dramat psychologiczny „Niedosyt”. Natomiast na zakończenie cyklu nominowana do trzech Oscarów „Córka” (26 sierpnia).

 

W soboty towarzyszyć nam będzie blok A to Polska właśnie, wybór polskich filmów, zarówno poważnych, jak i komediowych. Hitami cyklu sobotniego są m.in. otwierające sobotni blok „Moje wspaniałe życie” (11 czerwca) oraz „Sweat” (18 czerwca), „Wszystkie nasze strachy” (13 sierpnia) i „Zupa nic” (20 sierpnia).

Filmowy tydzień zwyczajowo zamyka cykl Świat się śmieje. Na jego otwarcie, 12 czerwca, przygotowana została brawurowa komedia „Palm Springs” o sympatycznej parze, która utknęła w pętli czasowej i co rano musi przeżywać na nowo nie do końca udane wesele. A w kolejne niedziele będziemy się śmiać m.in. z takich hitów, jak: „Szef roku” z Javierem Bardemem (21 sierpnia), „Jak wywołałem byłą żonę” (3 lipca), czy nominowanego do dwóch Oscarów uroczego „Najgorszego człowieka na świecie”. Ten ostatni 28 sierpnia zamknie tegoroczną edycję Kina Perła.

 

Wszystkie seanse rozpoczynają się po zachodzie słońca (ok. godziny 21.00), a wstęp na nie jest bezpłatny. Projekcje odbywają się również w drugiej lokalizacji Kina Perła – na dziedzińcu zabytkowego Browaru Zwierzyniec, przy ul. Browarnej 7 w Zwierzyńcu.

 

Szczegółowy repertuar i komplet informacji można znaleźć na kinoperla.pl .

 

designed by know-line.pl