Studentka UMCS wśród laureatów konkursu Grand Press Photo 2024

Data dodania: 23 maj 2024
Studentka UMCS wśród laureatów konkursu Grand Press Photo 2024

Pani Adrianna Wilewska – studentka kierunku edukacja artystyczna w zakresie sztuk plastycznych Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej otrzymała nagrodę główną w kategorii Young Poland – Single w jubileuszowej XX edycji prestiżowego Ogólnopolskiego Konkursu Fotografii Reporterskiej Grand Press Photo 2024.

Zwycięskie zdjęcie studentki przedstawia zabawkowy samolocik zawieszony na niebieskim suficie. Znajduje się w opuszczonym domu, gdzie zostały tylko pajęczyny, firanki i ta zabawka.

Grand Press Photo to najważniejszy w Polsce konkurs przeznaczony dla osób zajmujących się zawodowo fotografią reporterską, w tym prasową i dokumentalną, pracujących w redakcjach prasowych, internetowych, agencjach fotograficznych oraz freelancerów. Prace uczestników są oceniane przez fachowców o światowej sławie. Przewodniczącym jury co roku jest laureat World Press Photo, a członkami jury są uznani fotoreporterzy i fotoedytorzy z kraju i zagranicy.

W tym roku po raz siódmy w ramach Grand Press Photo zorganizowano konkurs Young Poland. Mogli wziąć w nim udział pełnoletni fotografowie, którzy nie ukończyli jeszcze 26. roku życia i nie brali wcześniej udziału w Grand Press Photo. W tym roku do finału w tej kategorii nominowano siedem zdjęć pojedynczych i trzy fotoreportaże.

Organizatorami konkursu Grand Press Photo są magazyn „Press” i Fundacja Grand Press.

Dodatkowe informacje: https://grandpressphoto.pl/

designed by know-line.pl